Автор Тема: Матричен принтер (за какво може да се използва) ?  (Прочетена 6346 пъти)

Bluebear

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 101
    • Профил
Здравейте !  :)  Имам един доста старичък принтер star lc - 15  и съседката която ми го даде каза,че работел само под DOS ,а аз се запитах ще може ли да работи и под XP - операционна система,защото макар шумен и бавен принтерът си е принтер  :)  ако ли пък не стъпкожите мотори и другите чаркове от него добре ще ми дойдат  :)  :)  та ще може ли да се подкара на XP... ?  :)  :)  благодаря предварително  :)
Георги Тодоров гр.Пазарджик skype: blubear_pz93 Човек не е победен докато не се признае за такъв !!!

Methuselah

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 67
    • Профил
Матричен принтер (за какво може да се използва) ?
« Отговор #1 -: Юли 26, 2008, 08:13:49 pm »
Еми драйверче му трябва да го подкараш - може да си потърсиш в нета, сигурно и друг се е питал.

DataMatrix

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 308
    • Профил
    • http://datamatrix-bg.net/
Матричен принтер (за какво може да се използва) ?
« Отговор #2 -: Юли 26, 2008, 11:29:05 pm »
Аз преди време пусках един матричен принтер, пуснах Wizard-a на XP-то да нов принтер и там си има драйвер за матричен принтер.
Димитър Бояджиев, гр. София

chwor

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 53
    • Профил
Матричен принтер (за какво може да се използва) ?
« Отговор #3 -: Юли 27, 2008, 02:22:17 am »
Според http://support.microsoft.com/kb/293381 би трябвало да работи под ХР.
Ако не тръгне, в крайна сметка винаги може да се подкара с драйвера "Generic Text Only", но ще печата само текст с вградените в принтера фонтове. А колко коректно ще е напечатаното зависи от кодовите таблици, които поддържа.

Проба-грешка, докато тръгне.

Bluebear

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 101
    • Профил
Матричен принтер (за какво може да се използва) ?
« Отговор #4 -: Юли 27, 2008, 09:44:50 pm »
Благодарим много,ще видя да му купя и един кабел,че съседката ми го изтъпанчи само с един щепсел.... :lol:   ,а от там вече ще се опитам да го пусна...
Георги Тодоров гр.Пазарджик skype: blubear_pz93 Човек не е победен докато не се признае за такъв !!!