Автор Тема: Радио управление и комуникация  (Прочетена 34342 пъти)

yasko

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 484
    • Профил
Радио управление и комуникация
« Отговор #15 -: Април 02, 2008, 10:28:54 pm »
Няма проблеми да кача схема на модула с CC1100, но без печатна платка тази схема едва ли може да се пусне. Тя работи във ВЧ диапазона от 300-900MHz и иска добре проектирана платка и съответните пасивни компоненти. Платките които ползвам в момента ги изработи един колега и ми даде няколко за да мога да тествам как се държи като цяло този чип. Имах идеята да си направя собствена платка  за целите на роботите, но в момента на съм сигурен дали си заслужава точно с този чип. Най добрия вариант е да се сложи на платката един малък процесор, който да се занимава с инициализацията и управлението на CC1100 (тя им доволно много регистри), така че да може да се работи по лесно със схемата.
@Methuselah ако толкова искаш да си играеш,  мога да ти изнамеря модула и да пробваш.  sv_shady също има един комплект и може да каже какви са неговите отзиви.
Ясен Паунски,  гр.София, 39 г.

mr24

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 3
    • Профил
Радио управление и комуникация
« Отговор #16 -: Януари 12, 2009, 07:04:38 pm »
Може ли да ми препоръчате някаква схема за комуникация, която да се реализира по-лесно от С1100 и да е по-евтина от XBee-PRO. Трябва ми за комуникация около 100м, без препятствия между 2 микроконтролера (поне така го замислям)

sv_shady

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 636
    • Профил
Радио управление и комуникация
« Отговор #17 -: Януари 12, 2009, 07:33:41 pm »
Ами пробвай XBee то е 25$, в сравнение с XBeePro което е 40$. Аз имам две платки с СС1100, ако искаш ще ти ги дам, но софтуера и управлението трябва сам да си го пишеш.
Imagination is the only limit.......

Светлин Пенков
София / Рединг, Великобритания

mr24

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 3
    • Профил
Радио управление и комуникация
« Отговор #18 -: Януари 12, 2009, 09:05:55 pm »
Погледнах описанието на СС1100, досега не съм се занимавал с подобни неща, но винаги има първи път. Колко искаш за двете платки?

chwor

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 53
    • Профил
Радио управление и комуникация
« Отговор #19 -: Януари 15, 2009, 01:37:27 pm »
http://www.ulrichradig.de/home/index.php/menu_head/rhs_elektronik_onlineshop "RFM-12B 868MHz" - това нещо покрива 250-300м при ниски скорости и 5-10м при максималните. За него има създаден протокол за комуникация на повече от 2 устройства. Цената е повече от прилична 5 евро/1бр. + 6.5 евро доставка. Камерата от магазина също е доста ценна, но за съжаление още не съм успял да я подкарам(подозирам повреден екземпляр)
!!!Много внимавайте как ще извършите плащането. Банкерите дерат яко за да направят превод в чужда банка. Освен това са доста неграмотни и предлагат само този начин на плащане. Малко късно разбрах че може да се прехвърлят пари по сметка и с чек и е около 3-4 пъти по-евтино.
На мен за превод на около 22 евро ми взеха 23 за превода. Така че трябва да се проучат всички възможни варианти. Би трябвало да може и чрез интернет банкиране, но зависи от банката.

yasko

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 484
    • Профил
Радио управление и комуникация
« Отговор #20 -: Януари 24, 2009, 10:39:41 am »
Мало разводняваме темата, но този електронен магазин е доста интригуващ.  Има интересни неща на доста добри цени, направо смешни. За съжеление не видях опция за смяна на езика, пък с немския не се оправям.  Мислия и аз да си взема от тези модулчета за тестове, а и други неща ми харесеха. Видях че има опция за плащане с "PayPal", това е най-добрия вариант за плащане през интернет в чужбина, купувал съм разни неща по този начин и няма проблем. С банков превод за малки суми въобще не си струва, наистина дерат яко.
Предполагам че ги паращат по пощата до България. Видях също че има регистрация в магазина предполгам не е нищо сложно?
Всъщност би могло да се помисли за комбинирана доставка и по този начин да се разпределят разходите за доставка.
Ясен Паунски,  гр.София, 39 г.

mr24

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 3
    • Профил
Радио управление и комуникация
« Отговор #21 -: Януари 24, 2009, 10:19:57 pm »
Цитат на: "yasko"
За съжеление не видях опция за смяна на езика, пък с немския не се оправям.

Има бутонче, което превежда с Google translate, но се рабира
Или направо копирай този линк и го постави в адресбараhttp://translate.google.com/translate?client=tmpg&hl=en&u=http://www.ulrichradig.de/home/&langpair=de|en

yasko

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 484
    • Профил
Радио управление и комуникация
« Отговор #22 -: Януари 25, 2009, 12:46:57 am »
Благодаря :) Превода беше полезен,  всъщност цените които съм гледал са за голи платки, а не за целите устройства. Въпреки всичко споменатите RF модули са на добра цена и ако наистинa работят добре са добра възможност.  Предполгам че като възможности са подобни на схемното решение с CC1100.
Ясен Паунски,  гр.София, 39 г.

chwor

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 53
    • Профил
Радио управление и комуникация
« Отговор #23 -: Януари 30, 2009, 06:11:20 pm »
Съжалявам за офтопика, но преди Нова Година не можеше да се плаща през PayPal, даже във форума си собственика беше споменал, че по банкова сметка е единствения начин.
Ако наистина вече става, през PayPal това е най-безболезнения вариант, освен това асортимента от безжични модули е увеличен.