Автор Тема: въпрос на начинаещ относно платка  (Прочетена 6006 пъти)

ketra

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 2
    • Профил
въпрос на начинаещ относно платка
« -: Декември 05, 2007, 04:45:04 pm »
Аз съм много начинаещ и въпросът, който ще задам можеби ще ви се стори много тъп.Сигърно и аз съм тъп, но предпочитам да го разбера от колкото да се мъча.И така, въпросът ми е: как да разбера точното разположение на пелементите в печатната платка, т.е. как да осъществя някоя схема, на какво разстояние да са разположени елементите в нея и т.н.Просто не мога да си го обясня.Затова реших да попитам
                                                               Благодаря предварително!

Borislav

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1010
    • Профил
    • http://robotics-bg.com
въпрос на начинаещ относно платка
« Отговор #1 -: Декември 05, 2007, 04:54:06 pm »
Запояваш елементите на монтажната платка (разположи ги както си искаш, но не е необходимо да запояваш 5 елемента на 20х20 см. платка, все пак :-D). Пистите можеш да ги направиш от по-тънък проводник, като запояваш парченца от него за крачетата на елементите. Общо взето е това. Поразрови се в Буквара по Роботика, в темите за роботи, и ще видиш как става номера. :)
Успех!
Роботиката не е хоби - тя е начин на живот!

sv_shady

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 636
    • Профил
въпрос на начинаещ относно платка
« Отговор #2 -: Декември 05, 2007, 04:55:55 pm »
Ами елементите отначало ги разполагай така, че да ти е лесно да ги запояваш, пък като му свикнеш ще почнеш да мислиш да смаляваш размерите на платката си :)
Imagination is the only limit.......

Светлин Пенков
София / Рединг, Великобритания

ketra

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 2
    • Профил
въпрос на начинаещ относно платка
« Отговор #3 -: Декември 05, 2007, 07:47:30 pm »
Благодаря много! :D