Автор Тема: A Beginner's Guide to Robotics Projects  (Прочетена 6392 пъти)

Haggis

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 9
    • Профил
A Beginner's Guide to Robotics Projects
« -: Октомври 19, 2007, 10:02:14 pm »
A Beginner's Guide to Robotics Projects[/size]



Линк :
http://rapidshare.com/files/56896737/McGraw_-_Hill_-_PIC.Robotics.A.Beginners.Guide.to.Robotics.Projects.Using.the.PIC.Micro.pdf

Книгата е страхотна за начинаещи и напреднали.Използва се PIC16F84 микроконтролер и има доста проекти със сорс код.Има 3 големи проекта - Hexapod Walker (автономен робот-паяк),Bipedal Walker Robot (робот на 2 крака,андроид,малък) и автономно роботче-кола задвижвано с ел.двигатели.Приятно четене.

sv_shady

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 636
    • Профил
A Beginner's Guide to Robotics Projects
« Отговор #1 -: Октомври 19, 2007, 10:33:08 pm »
Да си призная и аз почнах с тази книга, и дори мисля, че идеята за първия ми робот е от нея, но не я препоръчвам. Първо езика за прграмиране е изключително неподходящ - PicBASIC Pro, е ако ще мигаш светодиоди до края на живота си е супер, но иначе не става. Съвсем отгоре отгоре са обяснени нещата относно пиковете както и електрониката Примерно как се управлява серво казват за диапазона от 1-2ms и от там, че се ползвала функция pulseout, а това как работи тази инструкця, че ползва таймер, че не следи честота и така нататък няма. Като навлизаш в роботиката ти се струва идеална, перфектна, но след това... Единственото хубаво нещо са подробните схеми на платформите на самите роботи. Друг недостатък е, че стъпва на елемнти прекалено скъпи и недостъпни в България.
Imagination is the only limit.......

Светлин Пенков
София / Рединг, Великобритания