Автор Тема: Редуктори от китайски колички?  (Прочетена 21680 пъти)

psylocibe

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 4
    • Профил
Редуктори от китайски колички?
« -: Октомври 10, 2007, 10:01:52 pm »
Здравейте робоманиаци  :D

Искам да ви питам от кои китайски играчки могат да се вземат хубави редуктори? Имам предвид такива, при които зъбните колела са събрани в общ корпус, нещо като това http://yas.mobilemine.net/robotics/pict/reduktor1.jpg До момента съм разглобил не една и две (ехее, да са живи и здрави китайците  :D ), но на такива не съм попадал, все са подредени колелцата на разни осички и издатинки, дето ходи ги събери после пак  :?  Ако можете да предложите разни конкретни магазини, снимки, модели или каквото и да е, ще съм много благодарен  :)

DataMatrix

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 308
    • Профил
    • http://datamatrix-bg.net/
Re: Редуктори от китайски колички?
« Отговор #1 -: Октомври 11, 2007, 12:23:46 am »
Цитат на: "psylocibe"
Здравейте робоманиаци  :D

Искам да ви питам от кои китайски играчки могат да се вземат хубави редуктори? Имам предвид такива, при които зъбните колела са събрани в общ корпус, нещо като това http://yas.mobilemine.net/robotics/pict/reduktor1.jpg До момента съм разглобил не една и две (ехее, да са живи и здрави китайците  :D ), но на такива не съм попадал, все са подредени колелцата на разни осички и издатинки, дето ходи ги събери после пак  :?  Ако можете да предложите разни конкретни магазини, снимки, модели или каквото и да е, ще съм много благодарен  :)

Здравей и ДОбре дошъл в "Българският портал за роботика". Надявам се да се задържиш на тематика "роботи" и да не се откажеш при първата пречка.

За съжаление опита показва, че редукторите от китайските играчки са абсолютно крайно и отчаяно решение, което после си ти го връща тъпкано при всяка удобна възможност. Да не говорим че на практика 1 с 1 еднакви няма.

Tamya предлагат комплекти мотор с редуктор, цялото като отделен модул, но не са евтини. За предпочитане са сервотата или най-добре - стъпкови мотори, но с всяко следващо от изброените сложността се покачва.
Димитър Бояджиев, гр. София

psylocibe

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 4
    • Профил
Редуктори от китайски колички?
« Отговор #2 -: Октомври 11, 2007, 08:26:34 pm »
@DataMatrix47 благодаря за приветствието  ;)

Ясно ми е, че с части от китайски играчки не може да се създаде сериозен проект, но в момента на мен ми трябват по-скоро за експериментиране, а не за конкретно решение. А когато експериментираш и трупаш опит, цената на частите които ползваш е доста сериозен аргумент в полза на китайското производството)

Всъщност, каквото и да говорим, цената на качествените сервота и стъпкови мотори, както и на много други нужни компоненти, просто не е по-джоба ми, както предполагам и на повечето роботостроители. Разбира се, алтернативни решения при желание се намират и в домашния scrapheap, но за всяко нещо си има време  :)

spp

  • Global Moderator
  • *****
  • Публикации: 414
    • Профил
    • http://robotics.cnc-bg.net/
Редуктори от китайски колички?
« Отговор #3 -: Октомври 11, 2007, 10:14:46 pm »
Не не съм съгласен с теб.Мисля,че това мислене ни е останало,от соц.миналото и явно се предава от поколение на поколение и се поражда от лошото разбиране на света около нас.Какво ще експериментираш с лоши части и какви резултати ще постигнеш?Ако наистина ти харесва това увлекателно хоби и искаш да преоткриеш за себе си законите на механиката,електротехниката физиката и.т.н няма как да стане с лоши експерименти.По-добрия вариант е да изчакаш малко.Да си събереш някакви пари и да си купиш някой необходими неща.Едно серво в магазина на Конрад е приблизително 11лева.За робота,който съм започнал да побликувам ти трябват две.Трябват ти датчици,платка,релета,батерии ,ключета,за да има възможност да тестваш платформата и електрониката в последствие.На базата на сигурни и проверени елементи и платформа,ще получиш добра база,от която да правиш своите експерименти.Всичко друго е само приказки и някакви измъчени резултати,които в крайна сметка водят до отчаяние и изгубване на вяра в собствените си сили и възможности ,а после и към това,което правиш.
Димитър ти е отговорил на базата на макар и малкия опит,който вече имаме в клуба.Видяхме (мисля всички)и разбрахме,че всеки един детайл е важен.Важен е ,като изработка,функциониране,материал.
Тов е към всички ,които искат да започнат.Да трябва да се върви от простото към сложното,но с разум и интелигентност.Не с отчаяни опити и лоши материали.
Слави Петков
София 49г

psylocibe

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 4
    • Профил
Редуктори от китайски колички?
« Отговор #4 -: Октомври 12, 2007, 12:58:13 am »
Навлязохме в много обща тема, но и такива дискусии са полезни) spp, имаш право относно това, че експериментирането с не особено качествени части и материали често води до "измъчени" резултати и неуспех. Но не мисля, че това от своя страна води до отчаяние и изгубване на вяра и т.н., това си зависи изцяло от човека според мен. До отчаяние може да доведе някаква предварителна объркана представа за нещата, която впоследствие се разминава с действителността. Нещо като да очакваш от един автомобил хем да е мощен, хем да е економичен, хем да е евтин, и после да се чудиш защо не става така и да вдигнеш ръце.
Вървенето от простото към сложното според мен предпазва именно от отчаяни опити да се постигне нещо за което нямаш опит или знания. Т.е. ако не съм са научил първо да запоявам добре, може да съм направил идеална на теория схема, но да съм я сглобил некачествено и да има да се ядосвам и да се чудя защо аджеба не стават нещата. А когато се върви постепенно, и си сигурен в уменията и знанията си, може да кажеш "Добре, това е ок, но мога да го направя и по-добре" и да мислиш как да стане това "по-добре".

yasko

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 484
    • Профил
Редуктори от китайски колички?
« Отговор #5 -: Октомври 12, 2007, 02:41:26 pm »
Сега малко по основния въпрос на темата, този редуктор съм го снимал аз, изваден от китайска количка за 5,50 лв (сигурно може да се купи и за по-малко), обаче трябва да се реже за да се получи това което е на снимката. За да се получат 2 редуктора, трябват 2 коли или 11 лв. Редукторите не са много хубави, имат луфотве и т.н. От личния си опит се убедих че ни си струва много, по добре да се вземат 2 серва за 22лв Но ако все пак има интерес към тази технология, ще дам повече информация. С китайскаи играчки сис струва да се занимава човек, ако може да се намери нещо, което има 2 двигателя и няма нужда от механични преработки, но трябва да се търси.
Ясен Паунски,  гр.София, 39 г.

psylocibe

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 4
    • Профил
Редуктори от китайски колички?
« Отговор #6 -: Октомври 12, 2007, 04:12:27 pm »
Мерси за отговора, yasko  ;) За съжаление там е работата, че това "да се търси" е доста сложно, в смисъл, че не става да вървиш с една отвертка по магазините и да разглобяваш играчките докато си намериш нещо свястно) А тези серво машинки предполагам ги доставят в Конрад само с поръчка? Може ли да ми кажете по-точно някакъв номер или описание за да ги потърся в каталога им? Изненадохте ме, че са по 11 лева, обикновено съм виждал по-високи цени, но тази оферта е доста примамлива.

spp

  • Global Moderator
  • *****
  • Публикации: 414
    • Профил
    • http://robotics.cnc-bg.net/
Редуктори от китайски колички?
« Отговор #7 -: Октомври 12, 2007, 06:25:09 pm »
Ако имаш възможност ела на сбирката ни на клуба.Или ми звъни.Може да има още по-ниски цени.
Слави Петков
София 49г

zbytsam

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 256
    • Профил
    • http://genadi.masoko.net
Редуктори от китайски колички?
« Отговор #8 -: Януари 30, 2009, 12:51:39 am »
В Джъмбо(днес минах от там) има един джип с дистанционно китайски с два електромотора с редукторите в едно и около 6 сантиметрови колела,захранва се с 6 волта. Цената му е 30 кинта. Китайско е гаранция.

Обмислях да го купя , но се отказах в последния момент.Не ми се унищожава.
гр. София

Vanik

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: Редуктори от китайски колички?
« Отговор #9 -: Февруари 03, 2015, 03:09:18 pm »
Здравейте всички сме виждали колички с навиващ механизъм тан се срещат доста редуктори шаси и често красив дизаин на количката аз изкарах редукторите освен този на оста и поставих моторчето на което има винтообразна запчатка