Автор Тема: Да се запознаем.  (Прочетена 61895 пъти)

kotaraka

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 114
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #45 -: Януари 11, 2010, 04:03:50 pm »
Здравейте и от мен.
Дойде време и аз да се представя.
Казвам  се Радостин Киров от Бургас. На 25 години съм, с висче обрасование "Компютърни системи и технологии".
Занимавам се с микроконтролери вече 4 години. Предпочитам и основно използвам контролери на Atmel от сериите Attiny и Atmega, но за кратко съм имал възможноста да пробвам няколко контролера на Microchip (така "известните" PIC-ове). Относно софтуерите за програмиране използвам основно AVR Studio 4, отчасти Pony Prog, а за PIC микроконтролерите - MP Lab. Като начало започанх да програмирам на Асемблер. Сега се занимавам изчяло с чисто "C".
От повече от година се занимавам и с приложно програмиране понеже се налага да създавам софтуери за PC които комуникират с микроконтролерите посредством PLT, COM и USB потрове. За тази цел до скоро използвах Microsoft Visual Basic, но вече използвам Visual Studio.
Ще се радвам да помагам на всичко които са срещнали затруднение в начинанието си. На хора които искат някой да им направи проектите без да влагат усилия няма да помагам, но се нядвяам че тук няма такива. :-)
Ами засега толкова от мен. Ще се срещаме из форума. :wave:
Радостин Киров   26г.     Бургас

http://vbox7.com/play:c8b99132
http://vbox7.com/play:c627c6b9

hunter

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 638
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #46 -: Януари 11, 2010, 06:05:07 pm »
Браво, хората от Бургас нарастваме току виж и тука си направим клуб :clap:
Цвятко Цветков/ Бургас

http://www.youtube.com/watch?v=I1y67hzRWQY&feature=related

stapy

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 25
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #47 -: Януари 16, 2010, 11:03:52 pm »
Здравейте, аз съм от София, казвам се Станислав Пешев приятелите ми викат Стапи и след няколко месеца ставам на 15.Сега съм първа година в СПГЕ Джон Атанасов специалност ВЕИ(възобновяеми енергийни източници).Занимавам се професионално с корабо и автомоделизъм, направата на всякакви платформи не ми е проблем, мога да работя на струг, баща ми има фирма за външна реклама и от там си набавям материали за доста от нещата които правя.Най-много ми харесват радиоуправляемите мобилни роботи (сигурно защото са близки до количките :D ).Свиря на електрическа китара, започнах да си правя кубе за нея(усилвател) че сега ползвам това на брат ми.И дисторжън си направих ама не тръгна.., но знам къде е проблема и ще го оправя.
Ами стига толкова, че ще стане огромно  :-D.


P.S.Слушам рок и метъл (е и доста др ама тва предимно), за мен AC/DC са най-големите :zubi: (rock)
Станислав Пешев 14г BEAM is my DREAM :D

Прегрял

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 9
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #48 -: Юни 29, 2010, 10:54:13 pm »
Добромир Вичев Господинов /ДВГ/ родом от Бургас /морската столица на България каквото ще да казват Варненлии/.Роден лето 1997-мо 4 Февруари 6.30 сутринта.Учи в СОУХЕП "Св.СВ. Кирил и Методий"
Мисли да кандидатства в "Техникум по механика и електроника гр.Бургас" специалност  "МИКРОПРОЦЕСОРНА ЕЛЕКТРОНИКА " или "КОМПЮТЪРНИ МРЕЖИ", но подлежи да обсъждане с родителското тяло.
Нямам нито 1 здрава играчка, но знам как работи всяка една./Ако ме разбирате какво имам в предвид.
За този форум азбрах преди 2 години и ме озари светлина.Робот нямам , но поради липса на средства/Под леглото не е хубаво скривалище./

Имам двама брата на 23 и на 28.Единия ел. нещо си.

Еми това е моята скромна личност представна в няколко реда.


Цитат на: "hunter"
Браво, хората от Бургас нарастваме току виж и тука си направим клуб :clap:
Само Така

EmilEG

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #49 -: Юли 02, 2010, 07:58:42 pm »
ИЗЧЕЗВАМ - НЕ СЪМ ЖЕЛАН  ;)

Gioreto

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 21
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #50 -: Юли 03, 2010, 02:03:52 am »
Аз съм Георги Генов, на 21, от Бургас. От няколко седмици съм регистриран във вашия форум, ама не спирам да чета (за сега само четене, по-нататък преминавам към действия :lol: ) Уча в Технически Университет гр. Варна, специалността ми е Комуникационна техника и технологии. Живот и здраве догодина завършвам. За сега още събирам материали и скоро ще започна с направата на някой лесен робокоп  :-D  
ПП: Хората от Бургас наистина сме много, може да измислим нещо за сбирка, защото две (или повече) глави са по-добре от една в измислянето на роботи  ;)
Георги Генов, Бургас, 22г.

Roni.one

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 1
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #51 -: Август 08, 2010, 09:00:41 am »
Здраввей те казвам Ангел от Пазарджик на 20 години.Завършил съм ПГМЕТ Пазардик специалнис техник на компютърни системи.От няколко дни съм регистриран във форума.Интересъвам се прогрсмирена на PHP, C и всякаква интересна и електроника тип направи си сам :-D .
АНГЕЛ 24 Пазарджик
Непревземаеми крепости няма,има грешни стратегии!

Dimitrov

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 141
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #52 -: Август 08, 2010, 10:03:21 pm »
Казвам се Георги-21год. от Стара Загора  завършил съм професионалната гимназия по електроника ''Джон Атанасов'' в Стара Загора като техник по комуникациони системи специалност радио и телевизионна техника. От роботика се интересувам отдавна но от няколко седмици съм регистриран във форума. :shock:
Георги Димитров / Стара Загора

Да пишеш на български с латиница е все едно да пишеш с лайна на стената - чете се, но не е красиво

bochev

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 34
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #53 -: Септември 24, 2010, 09:07:41 pm »
моето име е Борис Иванов Бочев от град Плевен.
Аз съм на 9 години. роден съм на 13 ноември 2001
уча в СОУ Стоян Заимов.
вмомента уча рисуване но не съм художник
в 3-ти клас съм
роботиката е супер

Борис Ив. Бочев 9 години
град Плевен

waitshark

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #54 -: Ноември 30, 2010, 05:09:06 pm »
Здравейте казвам се Стоян Делев и съм от Варна и съм на 26 лета,върл маняк съм на тема фантастика,технологии,загадки,астрономия.Мечтата ми е един ден да мога да си пия кафето на голяма тераса някъде на Луната или Марс(скромен съм нали)!!Ми май това е.
Стоян Делев, гр. Варна, 26г.

westony

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 237
    • Профил
    • http://westony.blogspot.com
Да се запознаем.
« Отговор #55 -: Декември 02, 2010, 07:44:31 am »
Здравейте казвам се Мартин, уча в ТУ-София - Автоматика с малко късмет и много учене след 2 години ставам Инженер :D имам интерес към роботиката, чакам единствено контролера да пристигне и почвам :P


ПП:. Това запознаване само на мен ли ми прилича като в някоя секта :D /не че съм бил, но съм слушал много :D /
Технически Университет - София , ФА, III курс.
Мартин, 21 години
   Ако е лесно няма да е интересно!

Един не по-различен блог
Google+

DimityrTonev

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #56 -: Декември 18, 2010, 06:25:18 pm »
Здравейте казвам се Димитър от Бургас роден сам през лето господне 1986-то. Още от малак се боря с поялника и жичките :). Дълги години сам се занимавал предимно с аудио електроника усилватели, мишпултове, тонкоректори итака нататъка. Ако някой има някакви вапроси свързани с аудиотехниката може да пита.Занимавал сам се и с малко механика-то ти писва да направиш нещо и само да го слушаш та правил сам си колички с RC управление. Завършил сам техникум по електроника и електротехника в Бургас. Сега все още уча в бургаския университет Компиутърни системи и технологии и отново се запалих по роботиката меко да се каже. В момента се опитвам да реализирам може би първият ми сериозен проект които е общо взето в начална фаза, имам доста големи амбиции спрямо него и надявам се скоро ще мога да кача снимков материал и дори и клипче. Това е от мен за сега :).
Димитър. Бургас. 24г.
http://www.youtube.com/watch?v=4dneLQY6ZVk

paskal40

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 3
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #57 -: Юли 09, 2011, 07:26:25 pm »
Здравейте, казвам се Иван и съм от София. Надявам се за вбъдеще да си бъдем полезни един на друг и да постигаме много успехи.
Човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му.

gKyuchukov

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 7
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #58 -: Септември 19, 2013, 11:49:47 pm »
Привет, от известно време дебна из форума и реших че е крайно време да се представя. Казвам се Георги, на 27 години, от София. Завършил съм Автоматика в ТУ - София. Занимавал съм се с програмиране за PC и микроконтролери (за сега имам най-голям опит с PIC и по-малък с ARM). С  електрониката съм на ниво колкото да разчитам схемите. Отдавна се интересувам от роботика и изкуствен интелект, но едва наскоро започнах да се занимавам активно в тази насока. Надявам се да намеря ортаци със сходни интереси.

Vanik

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: Да се запознаем.
« Отговор #59 -: Февруари 03, 2015, 11:19:46 pm »
Здравейте казвам се Иван Калчев от гр. Казанлък , роден съм през 05 08 1988г. Обичам да си играя с електро моторчета не съм специялист по нищо разбирам нещата от обща култура.форума ми харесва и ми дава някоя идея за мой проекти ще се радвам и аз да съм Ви полезен