Автор Тема: Да се запознаем.  (Прочетена 65214 пъти)

spp

  • Global Moderator
  • *****
  • Публикации: 414
    • Профил
    • http://robotics.cnc-bg.net/
Да се запознаем.
« -: Септември 09, 2007, 05:39:33 pm »
Една тема,която липсваше.Мисля,че е време да го направим.
Казвам се Слави Петков.Роден съм 25.09.1967г.Звършил съм електроника.Работих 5 години в техническия университет ,като конструктор на поточни линий за химическата промишленост.Правил съм линий в Цяла България.За кратко работих в БАН.След това работих,като техник на офис техника.В Италия работих 4години,като сервизен техник на Canon.В момента работя,като сервизен консултант и техник за представителя за България на офис техниката на OKI.
Харесва ми моделизма и по-конкретно роботиката.Харесвам и ветроходството.Имам малка лодка ,която сам проектирах и построих.
Доскоро пишех и във форума за хартиени модели,но от създаването на този свободното ми време е много малко и за момента го оползотворявам тук.Имам две деца.На 17 и 15 год.
Искам да кажа и това,че всяко едно нещо,което пиша тук е задължително проверено от мен.Всеки един процес и технология,които ще ви описвам и в бъдеще,първо ги тествам и се убеждавам,че работят ,така,както искам и чак тогава ги пиша.
Специално за Буквара.Стремя се нещата да са максимално лесни,простички и ясни.Не навлизам в подробности,защото в един буквар не е нужно.Всеки,който желае може да прочете повече за всички процеси,които описвам.Целта е да се знае основното и когато имате въпрос и нужда от помощ,то той да е ясно и точно формулиран.
Понякога съвсем умишлено пропускам подробности,защото смятам,че нещата няма да бъдат добре разбрани,но ако четете всичко внимателно ,ще намерите всички необходими ви неща,за смятана на определена верига.Това важи и за в бъдеще.Сметките и формулите,които давам и ще давам ,се стремя да бъдат практични и разбрани.Ако няки желае да се задълбочи в математическия модел,ще трябва да си потърси необходимата литература.
Аз съм човек,като всички други и мога да греша.Ако видите ГРЕШКА ,не липса ,моля пишете ми .
Очаквам и другите във форума да напишат по нещо за себе си.
Слави Петков
София 49г

Methuselah

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 67
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #1 -: Септември 09, 2007, 06:12:39 pm »
Здравейте. Както пише в подписа, казвам се Мартин Цветков, роден на 17. януари, лето господне 1991-во. Поради възрастта си не съм работил до сега. От първи до 4-ти клас прекарах в кварталното, после ме приеха в СМГ където останах до 7-ми клас, после ме приеха в Американския колеж и след дълго чудене реших да отида там. Главните ми интереси са програмиране, спорт и от вече 2 седмици роботиката  :). Толкова от мен

mohaha

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 233
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #2 -: Септември 09, 2007, 06:12:54 pm »
Страхил Дамянов
Роден съм на 16.06.1994 живея в Монтана и уча там. Ориентирам се към Математическата гимназия ( паралелка математика )  или към електрото ( паралелката беше нещо като компютърни технологий и ИТ заедно ) Сега съм 7 клас. Интересувам се от електроника, роботика и авиомоделизъм.
Страхил, 18 год. гр. Монтана

profesora

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 48
    • Профил
    • http://www.shapshalinco.hit.bg
Да се запознаем.
« Отговор #3 -: Септември 09, 2007, 06:59:45 pm »
Казавм се Михил ПЕтров роден 91 година от гр.Пловдив
 Учав в Национална търговска гимназия колкото и да е чудно влече ме много повече техниката от колкото икономиката заничавам с с физика и химия учяа елекщтроника

Забравих да спомена че се занимавам и с програмиране HTML JC
 C C++
Михаил Петров
                  гр.Пловдив

DataMatrix

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 308
    • Профил
    • http://datamatrix-bg.net/
Да се запознаем.
« Отговор #4 -: Септември 09, 2007, 07:58:02 pm »
Аз се казвам Димитър, роден съм на 9 май 1990. Уча в Технологическо училище "Електронни Системи" към ТУ София. С роботика  не мога да кажа, че съм се занимавал сериозно до около 3-4 месеца вече. От около 5 месеца се занимавам с моделизъм. Иначе си падам техничар и жичкаджия от малък. :D
Освен роботиката и моделизма се занимавам с програмиране на PHP(& HTML, CSS, JavaScript, MySQL), C, C++, Delphi, Assembler (малко).
Димитър Бояджиев, гр. София

sv_shady

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 636
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #5 -: Септември 09, 2007, 08:20:39 pm »
Казвам се Светлин Валентинов Пенков, роден съм 1990г. От 8клас уча в СМГ (Софийска Математическа Гимназия) С роботика се занимавам вече от 1 година. Информатиката също доста ми допада, програмирам на С/С++ За момента целта ми е да направя един хубав, сериозен проект и естествено да уча нови неща и да се развивам напред.
Imagination is the only limit.......

Светлин Пенков
София / Рединг, Великобритания

  • Гост
Да се запознаем.
« Отговор #6 -: Септември 09, 2007, 09:15:01 pm »
Добри Сашев Митовски.Роден съм 16март.1993г.Сега ще съм в 8клас ПМГ/Плевенска математическа гимназия/.С моделизъм се занимавам от около година и половина,а с роботика от 3месеца.

INF1n1t

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 139
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #7 -: Септември 09, 2007, 11:15:14 pm »
Аз съм Иван Занев (16 години) - 1990 година съм роден. 7 и нещо вечерта. На 6 месеца се научих да летя...шегувам се.
 В момента уча в ТУЕС (Технологическо училище - Електронни Системи) към техническия университет. Яко е, ако имаш желание. 10 клас бях, а сега съм за 11-ти.
 Сега, в моето училище, записах софтуер, макар че хардуерът ми е също много интересен. Да си кажа честно от много неща се интересувам...доста съм любопитен и се опитвам да си изясня всичко (което май не е много хубаво на моменти).
 Тренирам Да Дао и parkour, през останалото време се уча да програмирам. Компютрите са ми любимата област (не се сетихте нали :) )
 С роботика се "занимавам" от...май две седмици и да си кажа честно ми стана интересно. Между другото, това занимаване ме доведе до направата на първата ми електронна схема. За първи път запоявах и разпоявах, така че си е доста голям напредък в развитието :) :)
Иван Занев - град София

ka4a4e

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 114
    • Профил
    • http://google.bg
Да се запознаем.
« Отговор #8 -: Септември 10, 2007, 01:31:00 am »
Здравейте казвам се Деян Петров Георгиев роден на 27 Януари 1992г. живея до центъра на град Любимец Хасковска Област . Сега ще ходя в гр. Харманли да уча в електрото до сега съм се занимавал с превъртане на PC игри но като намерих този форум се чудя как да ида до Хасково да се стобия с елементи за роботиката
това е сичко от мен  :)
Деян Георгиев на 20г. от град Любимец област Хасковска студент в ТУ Габрово спец. Е курс ІI

yasko

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 484
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #9 -: Септември 10, 2007, 11:09:09 am »
Да се представ и аз :) Казвам се Ясен Паунски,  малко ме е срам да напиша кога съм роден, като гледам младежта тук, но все пак 19.11.1977.
Завършил съм Инжинерна физика в СУ, но от ученик се занимавам с електроника като хоби и сега това ми професията. Работата ми е била свързна с проектиране на различни микропроцесорни системи за управление-различни прибори с научно приложение, медицински апарати  и др. Последните две години се занимавам с DSP процесори и системи за заснемане и предаване на цифрово видео.
Харесвам природните науки, особено физиката, но с електроника е по лесно да се занимва човек. Роботикат винаги ми е била интерсна, защото изисква комплексни умения и познания в различни области. Радвам се че се създаде този форум, а и надявам се скоро да имаме и клуб и нещата да се развиват. Ще помгам с каквото мога и се надявам че статиите, които пиша са полезни.
Ясен Паунски,  гр.София, 39 г.

Sempron

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 5
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #10 -: Септември 10, 2007, 04:27:34 pm »
Здравейте, казвам се Йордан, роден съм на 9 септември 1990г. Живея в гр. Левски и уча в Природоматематическа гимназия гр. Плевен с математика и физика. До преди две години се занимавах с авиомоделизъм, сега навлизам в електрониката и се занимавам с роботика от... снощи :D. За сега ми е интересна и се захващам възможно най-скоро с първия си макар и възможно най-прост робот.

zipopro

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 178
    • Профил
    • http://ziporpo.org/
Да се запознаем.
« Отговор #11 -: Септември 11, 2007, 12:13:02 am »
Здравейте или Добър вечер! Лъчезар Петров Лечев, 14 год, 27.Юни.1993г. От 1 до 5 клас втори срок бях във Кирил Христовъв Стара Загора, после бях във Кирилово Половин срок(до 6 клас) и 6 и 7 клас изкарах във Васил Левски във СтЗ! Сега съм във Строителния и останаха 5 дни до почването на нашите лудории във новото даскало :lol: ! Надявам се да продължа да се занимавам със Текущите си забавления(Роботика, Уеб Програмиране и Тенис)! Поздрави и Успех на всички във Начинанията ви :!:
Лека Нощ!
Лъчезар Петров Лечев - Стара Загора - 14 години


Borislav

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1010
    • Профил
    • http://robotics-bg.com
Да се запознаем.
« Отговор #12 -: Септември 11, 2007, 10:31:31 am »
Здравейте на всички фенове на Роботиката!

Казвам се Борислав Маринов - 16 септември 1988г. Родом съм от гр. Москва (Русия), но откакто се помня живея в България. :) Учих в Езикова гимназия "Максим Горки" в гр. Стара Загора от 1 до 12 клас. Завърших я тази година и сега съм в ТУ-София на специалността Мехатроника (вече съм и на лекции :-D). Като цяло ми харесва София, и нямам търпение да видя Робота, за който ми разказваха Деканите вчера - най-съвършеният манипулатор от Будапеща на Изток. :) Та това е по "профисионалния въпрос"..

С Роботика се интересувам от както се помня. Имах ксерокопие на една книжка, която имаше описание за направата на робот за ПС "Правец 8М". Така и не го направих... Това беше в 4 клас, доколкото помня. А първият ми робот беше преди може би година и половина - БЕАМ, естествено. :)
И така...писахме с няколко приятеля в Моделистиката (Светльо, Ясен, Митко).. но темата ни стана много голяма, а и аз имах идея да направя наше общо местенце в Интернет! И ето, че юни месец и това стана факт! Много съм радостен да видя, че порталът се разраства много, докато отсъствам (чакам да си донеса компютъра от Стара Загора :)). Обещавам да гледам по-често към портала, но ми е малко трудно по залите... След седмица се надявам всичко вече да е наред!
Поздрави и успехи в Роботиката на всички, виждам, че много нови потребители бързо навлизат в материала!! :)
Роботиката не е хоби - тя е начин на живот!

TheDarkSoul

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 293
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #13 -: Февруари 07, 2008, 08:47:27 pm »
Пише във подписа но нищо.Казвам се Иван Христов Зарев,роден съм на 26.06.1996,роден съм във 6:и нещо сутринта,във училище съм 12-ти номер,което е 2х6,ами във школата 6-ти(може би и за това любимото ми число е "6",а цвят-син,който го свързвам някак със "6",ааа...И предимно 6-тици изкарвам.Айде че станаха много "6"),на 11 години съм,от гр.Дупница,там съм и роден,уча във СОУ"Св.Паисий Хилендарски"(за което училище сигурно не сте чували)5-ти клас съм,занимвам се със роботика от месеца преди декември-...,11,2007г.(сега ми излезе от главата)Както може би много по света аз мразя училището!Педимно заради класа ми!Интересите ми са спорта(Брейк) и електрониката(Роботика).
Иван Зарев-14г.-гр.Дупница Skype:thedarksoul4
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва...:!:

tommyboy

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 416
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #14 -: Февруари 09, 2008, 01:00:06 am »
помислих си 4е съм най-големия, но не съм хехех, 4е така аз съм Борис от
Варна у4а в в ТУ-Варна  комуникационна техника и технологоии модул съобщителна и осигурителна техника и системи ,сега съм трети курс дай боже догодина 4етвърти хехе, интерес ми е електрониката и музиката ( метал и реге) това е от мен пиша се из сайтовете tommyboy.