Автор Тема: Robotic Builder's Guide  (Прочетена 7506 пъти)

INF1n1t

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 139
    • Профил
Robotic Builder's Guide
« -: Септември 07, 2007, 04:48:01 pm »
Тази книга не знам дали е полезна за някой, обаче все пак я качвам. Намерих я преди време (две-три седмици), още когато се зароди идеята да се занимавам с роботика. После намерих и форума и така и не видях за какво става въпрос...

http://www.robotics-bg.com/upload/files/[Robotics].Engineering.-.Robot.Builders.Guide.pdf
Иван Занев - град София

zipopro

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 178
    • Профил
    • http://ziporpo.org/
Robotic Builder's Guide
« Отговор #1 -: Септември 08, 2007, 12:34:22 am »
Ето това е! :clap: Перфектно! Още от началото на Електрониката! Трябва да се съберем и да я почнем да я превеждаме (не задължително тая книга!) Или да съберем пари и да я Преведем, че много ме е яд, че ВСЕ още няма Преведена книга по Роботика! Иначе тая е абсолютно перфектна!
Лъчезар Петров Лечев - Стара Загора - 14 години


INF1n1t

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 139
    • Профил
Robotic Builder's Guide
« Отговор #2 -: Септември 08, 2007, 10:58:18 am »
Ми аз сега правя ИЦТ-то (е реших се да го направя, ако се питате какво става). Съгласен съм да преведеме. И още нещо: мислили ли сте за издаване на книга? Може и преведена хубаво, ама колкото от авторите не взимат от чужда литература. spp ако нямаш нищо против, може да се вземат практическите ти статии от буквара, да се слеят с теоретическа обосновка (нали в книгата да има теория и практика) и да се направи първата българска книга по роботика.

 В този ред на мисли може да се каже, че книгата си е един вид добра реклама. Тоест, за да се наберат хора за форума, портала и понататък, може би книгата е начина. Ако се намери някой, който да я издава...ще се изискват пари, знам, но пък може да потръгнат нещата.
Иван Занев - град София

zipopro

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 178
    • Профил
    • http://ziporpo.org/
Robotic Builder's Guide
« Отговор #3 -: Септември 09, 2007, 11:37:53 am »
ма един проблем! Статиите вътре трябва да са подредени по сложност и необходимост! Не може просто да вземеш статиите и да ги сложиш! Трябва да се подредят така, че този който чете книгата да го разбира! Във смисъл че не може да се почне от Покрива на къщата а от основите! И също така, ако е малка книжката трябва да има от всичко по малко! Ако е голяма трябва да има пак всичко ама по много! И добре обяснено! :?
Лъчезар Петров Лечев - Стара Загора - 14 години


INF1n1t

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 139
    • Профил
Robotic Builder's Guide
« Отговор #4 -: Септември 09, 2007, 01:33:25 pm »
spp го е обяснил достатъчно добре, макар че все пак имам една-две забележки. Но това което казваш е съвсем логично, че трябва да е така. И така и ще стане. Няма проблем статиите да се пренаредят, така че да пасват.
Иван Занев - град София