Автор Тема: Копиране на HCS микрочип  (Прочетена 4543 пъти)

Bachev

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 1
    • Профил
Копиране на HCS микрочип
« -: Април 10, 2013, 02:31:53 pm »
Здравейте, имам дистанционно за гаражна врата, което е с чип HCS. Имах нужда от дубликат, съответно отидох първо при ключар, той ми каза да се обърна към алармаджия, но той ми каза, че не се занимават с дубликати на такива дистанционни, защото не е с фиксиран код и било много сложно (като не ми даде повече информация). По принцип любителски се занимавам с електроника и поразгледах из форумите и Google какво точно е мойто дистанционно и се оказа, че работи с променлив код с чип HCS300. И оттам идва въпроса ми мога ли сам да си направя дубликат на такова дистанционно. Видях доста програматори, които могат да записват върху HCS микрочипове. Взех си SeeProg, защото е на достъпна цена и останах изненадан като не можах да прочета чипа - използвайки software -a на Elnec (не бях изчел всичко както трябва). Имам само програмиране съответно, ако имам информацията, която ми е необходима да я въведа и да го програмирам. Сега въпроса е как да се сдобия със съответната информация. Тоест как да прочета този чип. Благодаря предварително.