Автор Тема: Магнитно поле (резонанс)  (Прочетена 5657 пъти)

mitko29

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 210
    • Профил
Магнитно поле (резонанс)
« -: Март 11, 2013, 01:50:48 pm »
Здравейте,опитвам се да направя ето тази схема :
http://store.picbg.net/pubpic/B9/D3/9581cb16becdb9d3.gif
която предава безжично тока между двете бобини.
Въпроса ми е как да направя тези 2 бобини вижте как двата кабела се събират аз като ги събира правя късо то този начин :D

Смисъл може ли малко по-подробно обяснение как точно трябва да се направят тези 2 бобини че да заработи.
Димитър Иванов, гр. Бургас, 17г.
skype: eeeeee5612

emil74

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 227
    • Профил
    • http://www.maystorio.com
Магнитно поле (резонанс)
« Отговор #1 -: Март 11, 2013, 05:36:18 pm »
На пръв поглед е късо, но би трябвало да има трептене и оттам да стане. Откъде е схемата? Трябва да има обяснение за намтките.

mitko29

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 210
    • Профил
Магнитно поле (резонанс)
« Отговор #2 -: Март 11, 2013, 07:23:12 pm »
Цитат на: "emil74"
На пръв поглед е късо, но би трябвало да има трептене и оттам да стане. Откъде е схемата? Трябва да има обяснение за намтките.

Както си прочел опитвам се да пренеса електричество по въздуха и да захранвам един диод от разстояние като цяло видях идеята от youtube и си викам да пробвам купих всички нужни елементи, но не ми се получава нещо гледам кабела с който се прави намотката не е важен важно е да е еднакъв брой навивки за да запали.
Обаче на мен пак не ми става ясно, как става номера с индуцирането в тая намотка като напрежението е DC, не AC.
Транзистора знам че е за да засили само честота и да я направи по бърза, но по тази логика би трябвало да мога да подам директно на бобината 12волта и на другата да получа толкова ама нещо не ми се случва.
Като цяло как се прави тази намотка предполагам са първична и вторична ама с какво се различават,по къса ли е втората.
Ще съм благодарен на всякаква помощ :)
Димитър Иванов, гр. Бургас, 17г.
skype: eeeeee5612

KikyPet

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 3
    • Профил
Магнитно поле (резонанс)
« Отговор #3 -: Април 25, 2013, 06:00:56 pm »
Как едновременно говориша за DC  и честота? Опитваш се да направиш от електрониката - ръчен труд. Най-напред е хубаво да прочетеш малко литература с основи на електротехниката и приложение на транзистор и диод в различните видове свързвания. Имаш DC източник на ел.енергия както сам каза, за да пренесеш ел.енергия безжично ти трябва променлив ел.ток, който да породи променливо ел.поле, което пък от своя страна да индуцира променлив ел.ток в друг проводник намиращ се в полето. За целта от лявата страна (първична) имаш  верига, която "клати" и образува променлво напрежение на изхода. След като енергиата е индуцирана във втората намотка е нужно тя да бъде изправена от кондензатора и диода, чак тогава  да захрани светодиода във вторичната страна.
    Конкретно на въпроса, мощността от ляво = мощността от дясно, колкото повече намотки (пресичащи магнитното поле) имаш в дясно толкова по-високо напрежение ще индуцираш.
Кирил Петров 20г. - София

ТУЕС
ТУ-София