Автор Тема: ВАЖНО ПРЕДЛОЖЕНИЕ  (Прочетена 10737 пъти)

sv_shady

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 636
    • Профил
ВАЖНО ПРЕДЛОЖЕНИЕ
« -: Август 31, 2007, 11:16:29 pm »
Предлагам spp сам да води буквари и, ако иска да си избере още 2-3ма и да си разпределят темите, но да ги пишат хубаво, подробно, разбираемо като него, с много снимкови материали. Не се обиждайте, но някой хванал написал каквото се сети и го сложил на тема така има много пропуски. А spp изгражда раздела систематично. Не можеш да говориш на някой за закон на Кирхов, като не знае закон Ом. Сега spp не пише тъй като до колкото знам е отпуска.
PS Така поне в началото докато се съберат повече хора, които разбират и са способни да предават знанията си.
Imagination is the only limit.......

Светлин Пенков
София / Рединг, Великобритания

profesora

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 48
    • Профил
    • http://www.shapshalinco.hit.bg
ВАЖНО ПРЕДЛОЖЕНИЕ
« Отговор #1 -: Август 31, 2007, 11:20:26 pm »
В СМИСЪЛ ПРЕДЛОЖЕНИЕТО Е ДОБРО НО АКО НА ЧОВЕК МУ ХРУМНЕ НЯКАКВА ТЕМА МОЖЕ НАПРИМЕР ДА Я ПРАТИ КАТО ЛИЧНО СЪОБЩЕНИЕ НА ВЪПРОСНИЯТ МОДЕРАТОР И ТОИ ДА Я ПОБЛИКУВА ИЗЧИСТЕНО
Михаил Петров
                  гр.Пловдив

sv_shady

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 636
    • Профил
ВАЖНО ПРЕДЛОЖЕНИЕ
« Отговор #2 -: Август 31, 2007, 11:59:10 pm »
Да така може, също :)
Imagination is the only limit.......

Светлин Пенков
София / Рединг, Великобритания

INF1n1t

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 139
    • Профил
ВАЖНО ПРЕДЛОЖЕНИЕ
« Отговор #3 -: Септември 01, 2007, 12:21:51 am »
Окей, то за мене става въпрос предполагам, обаче аз бях решил просто да сложа основните неща и да сложа линкове точно към темите в буквара. Но все пак няма нищо лошо да ги напиша тук, пък той като дойде ще прекопира текста и ще го сложи, където трябва. Нали целта е да се изгради полезен и хубав форум. Честно да си кажа, отдавна (никога) не съм виждал дори администратора да си седне на .... и да почне да пише статии - това е примерно за другите администратори по форуми :)
Иван Занев - град София

Borislav

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1010
    • Профил
    • http://robotics-bg.com
ВАЖНО ПРЕДЛОЖЕНИЕ
« Отговор #4 -: Септември 01, 2007, 12:21:34 pm »
Аз също одобрявам идеята на Светльо! :) Най-добре е spp сам да прецени кои теми да остави.
Роботиката не е хоби - тя е начин на живот!

spp

  • Global Moderator
  • *****
  • Публикации: 414
    • Профил
    • http://robotics.cnc-bg.net/
ВАЖНО ПРЕДЛОЖЕНИЕ
« Отговор #5 -: Септември 01, 2007, 09:56:51 pm »
Здравейте,нямах възможност да пиша във форума,защото бях на почивка.Сега вече съм добре прегорял и солен :lol: ,така,че ще продължа да пописвам.
Честно казано аз лично бих искал малко по-подреден форум.Хубаво би било нещата да са ясни.Да вървят от простото,към сложното и да са разбираеми.Става въпрос не само за буквара.
Мисля,че е хубаво ,за в бъдеще ,преди да се пишат темите те да бъдат предварително консултирани с администраторите.Не за друго а за това ,да не излизат от общата картина в отделния раздел.Също така ,за доброто възприемане на един материал е важен и стил в който той се поднася.Бих искъл в бъдеще всички теми,които ще се пишат във форума да бъдат консултирани от клубът.Ако искаме да постигнем реално нещо,то усилията на всички трябва да бъдат положени в една посока.Знаете,какво става,когато всеки дърпа в своята посока,без да се интересува от другите.Винаги резултатите са плачевни.Нека да го избегнем.Има много неща да се направят преди да се случи нещо по -сериозно.Трябва да се определят класове на роботите за състезания.Да се провери в Европа или в България какви са (ако има)основните класове.Да се избистрят типовите модели.Да се изработят трасетата или ринговете съобразно(ако има отново)общоприетите класове.Да се тестват щасита.Да се определят материали и.тн.........и.тн.Изобщо има много работа,която трябва да бъде направени.В същото време бих искал Буквара,Процесорите,Механиката да продължават с темите си.Така всеки ,който иска да участва ще бъде на равни начала.Ще има базата от знания за изработването и програмирането на един робот за състезание.И когато е отработил всичко по творението си и е спазил изискванията(които трябва да направим или преведем)той,ще е готов да премери сили с другите.Точно в надпреварата с равни технически на неговия робот ,роботи, ще дойде и момента на неговата изява,защото програмния продукт ще е лично негов.Познанията и изтискването на максимума от елементите и двигателя,ще са неговото индивидуално оръжие.
Така,че всичко това изисква една определена насоченост.Стремим се да вървим към нея,но мисля всеки разбира,че няма да стане за ден или два.
По тази причина бих искал(само за темите)те да бъдат дело на няколко души и задължително консултирани с тях.Поне това е моето мнение.
Слави Петков
София 49г

INF1n1t

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 139
    • Профил
ВАЖНО ПРЕДЛОЖЕНИЕ
« Отговор #6 -: Септември 01, 2007, 11:08:34 pm »
Мене ми харесва стила в който ти ги водиш, но все пак имам забележка относно подреденоста на самите теми, а не на съдържанието им. Всъщност нещата може малко да се преработят. Може ли да дам идея за съдържание на този буквар, защото иначе е малко разпръснато и неподредено. Начинаещ може да се запъне и да не знае от къде да започне. И не казвайте, че то ако не се знае от къде да започне, значи че не е за тука, защото има хора, които имат желание, нямат знания но искат да направят нещо, но просто нямат откъде да вземат знанията.
 Та общо взето съм ЗА за това което казваш.
Иван Занев - град София