Автор Тема: Мобилен портативен линеен йонен ускорител  (Прочетена 6037 пъти)

Nory

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 3
    • Профил
Здравейте! Искам да си напрявя най-обикновен йонен линеен ускорител, който да се събира в ръката на робот в ниша с размери R-50 mm i H 350 mm. Генератора на йоните е готов, немски и излъчва постоянен йонен поток от около 18 000 000 йони на куб.см./с., поне така пише в документацията (не съм ги броил). Много ви моля да ми помегне някой или поне да ме посъветва. Предварително благодаря!

tommyboy

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 416
    • Профил
Мобилен портативен линеен йонен ускорител
« Отговор #1 -: Април 17, 2012, 04:24:48 pm »
Това е интересно и звучи така, но кажи за какво се ползва, че да се осветлим и ние.

Nory

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 3
    • Профил
Мобилен портативен линеен йонен ускорител
« Отговор #2 -: Април 18, 2012, 10:10:48 pm »
Ами и на мене самия ми е интересно. Искам да си направя едно роботче за работа в особенна среда. А ускорителя ми е необходим за допълнителна тяга във вакумна камера.

Nory

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 3
    • Профил
Намерено решение
« Отговор #3 -: Юли 26, 2012, 06:05:03 pm »
За всеки, който се сблъска с моя проблем препоръчвам: Не е необходим линеен йонен ускорител, върши работа  тръба от дръжка на немски мъх за паяджини с диаметър 10 мм. И дължина 210 мм. В единия край се завива дюзата като се използва херметик за метал, тръбата се галванизира 5 часа. След това на нея се надяват ръчно направени 18 бобинки. Екраните се правят ръчно с помоща на готварско фолио и картон от гърба на Тетрадка за милимитрова хартия, кид за кола и липило, което мирише на ацетон. Приготвя се за около седмица, но аз не съм професионалист, а аматйор.
Идеята я взех от един руски сайт с устройство на магнитна пушка.

killara1

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Мобилен портативен линеен йонен ускорител
« Отговор #4 -: Декември 05, 2012, 06:19:22 pm »
Хора незнам за магнитната пушка, ама вие ще се изтрепете с ти ускорители :-D  :-D




П.п.Надявам се не си зел идеята от Железния Човек 1/2..... ;)
Атанас Запрянов на 17г (след 4 дни от датата на регистрация )