Автор Тема: Как да си направим работна платка преди същинският монтаж  (Прочетена 15135 пъти)

profesora

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 48
    • Профил
    • http://www.shapshalinco.hit.bg
Случвало ли ви се е някога да ви хрумне някоя схема и да искате да я осъествите
 Да трябва и работна патка за начален монтаж тъикато печатните платки се правят по трудно а и излизат скъпо не може всеки път да правите нови за щяло и нещяло
 Необходими материали и средсва:
 Първо да спомена четази платка ще ви струва 20 или 30 стотинки ако искате по голяма може и към 60 да излезе
 Отидете до маазина и си купете кабърчета препоръчвам да са големи имам предвид с големи глави и човки НО НЕ ТРЯБВА ДА СА  С ЦВЕТНИ ГЛАВИ запомнете това
   Можете да съботирате някоя щаига или някакво хубаво дървео трупче и да го отрежете или каквото намерити за основа


   Пристъпваме към направата
1. Вземете шкурка  иистъркаите хубаво главите на кабърие за да падне слоят им
2.ТУК емалко мъка вземете клещи хванете първият кабър за човката и започете да калаидисвате главата ме за хубаво калаидисвани дръжте повече време поялника на главата-2мин за качество
 Повторете с останалите
След около 40мин ЗАВИСИ сте готови

Забиите всички кабари на разтояние 1см 1,5см като внимаваите да не се засекат човките че ще стане късо
Ако дъската вие по плитка завиите човките в една посока и ги зачукаите здраво
 
 Платката е напрактика вечна
Михаил Петров
                  гр.Пловдив

INF1n1t

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 139
    • Профил
Аз имам предложение темата да отиде в раздел "Практика"...
Иван Занев - град София

Borislav

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1010
    • Профил
    • http://robotics-bg.com
Цитат на: "INF1n1t"
Аз имам предложение темата да отиде в раздел "Практика"...


Това ще стане с удоволствие, но ще е добре да бъде подкрепено със снимков материал. Така ще стане по-лесно възприемането, а и наглядно ще видим за какво става въпрос. Една, две снимки биха били много полезни!
Поздрави!
Роботиката не е хоби - тя е начин на живот!

profesora

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 48
    • Профил
    • http://www.shapshalinco.hit.bg
Проблема е че  нямам дигитален фотоапарт или джиесем имах един за 10 лева но нямам скенер за снимкита а и всичките ми познати също нямат такива екстри иначе всичките си мнения щях да пусна със снимки преди 1 час дори разглобих една клавиатура можек да пусна тема за добиване на материали Първо мишка от теб а сега клавиатура
от мен
Михаил Петров
                  гр.Пловдив

Gnus

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 31
    • Профил
Като пускаш снимка на тази макетна платка, не забравяй да покажеш как да се сложи пикче на нея :lol:
Георги Койчев - София

nivanov

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 4
    • Профил
Почти всички чаркове - интегрални схеми, контролери, етц, са със стъпка 2.54мм (или 1 инч). С подобна платка с габърчета ще ти е доста трудно да работиш с каквото и да е подобно ...
По скоро инвестирай 25 лева в нещо такова и със спестеното за калайдисване време работи по схемите ;>

hisaria

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Някой работи ли с пълната версия на CadStar? Аз имам проблем с автоматичното опроводяване, неработи от Tools-> Auto Route, зaщото съм със студентска версия.