Автор Тема: PIC 2 част  (Прочетена 20289 пъти)

tommyboy

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 416
    • Профил
PIC 2 част
« -: Август 28, 2007, 10:33:18 pm »
ако на някои му трябват примерите от ПИК част 2 на Млад конструктор
мoга да му помогна , става дума за ПИК 18Fxx2

sv_shady

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 636
    • Профил
PIC 2 част
« Отговор #1 -: Август 28, 2007, 10:53:23 pm »
Аз бих искал схемите и обясненията, соросовете не държа на тях, тъй като пиша на С. Най - много ме интересува примера с графичния дисплей :)
Imagination is the only limit.......

Светлин Пенков
София / Рединг, Великобритания

Borislav

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1010
    • Профил
    • http://robotics-bg.com
PIC 2 част
« Отговор #2 -: Август 29, 2007, 07:37:22 am »
Бях преместил темата в "Книги по Роботика", и не си видял, та си я побликувал наново. :) Аз също се интересувам от въпросните материяли! Включително и от сорсовете... Ако има някакъв начин да сканираш части от книжката, или да я дадеш за теглене от интернет ще е още по-добре! :)
Поздрави!
Роботиката не е хоби - тя е начин на живот!

tommyboy

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 416
    • Профил
PIC 2 част
« Отговор #3 -: Август 29, 2007, 06:04:00 pm »
Ей ма***му , ами аз имам и двете части  на книгата , на втората
част за всеки пример е обяснено , но самата програма на асемблер е написана  отделно , като се закупи самата книга и ти дават парола чрез която може да си ги дръпнеш от сайта им .Аз имам програмките към примерите но самото обяснение  трябва да го сканирам ,а пък нямам възможност :(

сори малко съм ви подвел :(

sv_shady

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 636
    • Профил
PIC 2 част
« Отговор #4 -: Август 29, 2007, 11:27:18 pm »
:) Е няма нищо, като успееш да я сканираш казвай :)
Imagination is the only limit.......

Светлин Пенков
София / Рединг, Великобритания

Haggis

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 9
    • Профил
PIC 2 част
« Отговор #5 -: Октомври 19, 2007, 09:47:29 pm »
Момчета,книгата е 16 лв (2-рата част).Бяла хартия,прекрасно написана ... няма нужда за 16 лв да се мъчите пред монитора.Сядате на леглото с книга в ръка,много по-добре.

tommyboy

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 416
    • Профил
PIC 2 част
« Отговор #6 -: Май 22, 2008, 09:05:55 pm »
Попаднах на една книжка на MIcrochip за PIC, дето е 1300 страници , проблема е че е на английски който я иска да ме търси.

tommyboy

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 416
    • Профил
PIC 2 част
« Отговор #7 -: Май 29, 2008, 10:36:06 am »
Намерих една за програми на C  за PIC, но отново е на английски който иска вече мe знае  ;)

1-wg

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 6
    • Профил
PIC 2 част
« Отговор #8 -: Ноември 05, 2009, 07:27:35 pm »
вече книгата е изчерпена, и няма да се печата повече...  :x  :x  :?  :(

Много ме разочероваха тези от МК а им бях фен голям..
Второто ми разочерование ми беше, обещаните дискове така и ги нямаше в списанията, а аз имам всички бройки.. ;(

tommyboy

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 416
    • Профил
PIC 2 част
« Отговор #9 -: Ноември 05, 2009, 08:26:34 pm »
Аз четах в един сайт, че я търсят още ама са я спрели от печат ми , поне да издадът 3 част с някой по - горна фамилия пикове .

1-wg

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 6
    • Профил
PIC 2 част
« Отговор #10 -: Ноември 05, 2009, 09:08:02 pm »
Ти може би незнаеш че издателството на МК е на 10 метра от нас..  :lol:  :lol:  :lol:

Казаха ми че за сега няма решение да се печата...  ;(  ;(

Vexorian

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 305
    • Профил
PIC 2 част
« Отговор #11 -: Ноември 06, 2009, 02:31:03 pm »
Добре че си пазя моите  :lol: В България  :x Иначе и мен ме интересува една схема от книгата.... ако можеш да ми я начертаеш или поне стойностите да ми напишеш. Става въпрос за тази с отрицателното захранване за графичния дисплей. Иначе какво им е на МК, имат прекрасен сайт... Преди обаче допускаха до информация само ако си закупиш втората книга...което вече не е случай.
Викторио Семир Ел Хаким, София 20г.
Аналогова/Цифрова електроника, програмиране
I\'m watching your ass! :D

1-wg

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 6
    • Профил
PIC 2 част
« Отговор #12 -: Ноември 06, 2009, 04:17:51 pm »
Ще ти кажа какво не харесвам в МК

Добри инженери, но като маркетинг, куцат куцат много, отивам да си купя програматор, няма, кога ще има, мм незнам  :lol:  :lol:  :lol:  точен отговор няма що..

Другото което е в ерата на 01010101 не стига че пишат книги точно за нулите и единиците, нямат нито една книга на диск, СРАМОТА ГОСПОДА 21 век сме  :clap:  издайте най после книга в електронен формат, на диск, тя пак ще е на цена колкото хартиената, но сметнете колко са разходите за хартия печатащи устройства, мастила преси ситопечати, гилотини тонове, тонове хартия, ту е стара остаряла работа..

Чакам  с нетърпение да си купя от вас книгата на едно приятно изглеждащо оригинално дискче, с двете книжки за към 30 лева, или да изчакам моите внуци да го купят, ако  най накрая сте открили диска и PDF:lol:

tommyboy

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 416
    • Профил
PIC 2 част
« Отговор #13 -: Ноември 09, 2009, 03:00:36 pm »
Да не е правилно, трябва да се стимулира родното издадетелсвто и то особенно в тая област, където не се издават толкоз много книги. Ама пък, ако наистина са спрели да я издават друг изход няма.

martinel40

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 1
    • Профил
PIC 2 част
« Отговор #14 -: Ноември 24, 2010, 08:20:58 pm »
Днес ходих да видя книжките, спряни са от печат. Във Варна има само 2броя 1част и 4броя 2ра част. Като единия брой 1ва и единия 2ра са за мен. Утре отивам да ги взема. Който може да се докопа до останалите да ги взима, не са за изпускане ! Това са единствените 2 книжки, в които пише за Пик Микроконтролерите, на български език. Копувайте докато има !