Автор Тема: Важна тема!! /Клуб по Роботика/  (Прочетена 156054 пъти)

spp

  • Global Moderator
  • *****
  • Публикации: 414
    • Профил
    • http://robotics.cnc-bg.net/
Важна тема!! /Клуб по Роботика/
« -: Август 24, 2007, 01:29:34 pm »
Здравейте на всички.Току що разговарях по телефона с един от организаторите на клубове в Двореца на децата в София.Има теоритична възможност да можем да направим клуб по роботика там.За момента е само предварителен разговор и очаквам вашето мнение.Трябва да стане бързо,защото изискват много документи и срещи.Казвайте своите мнения.
Имаме шансове.Обмислете го добре.Очаквам мнения.
Слави Петков
София 49г

mohaha

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 233
    • Профил
Важна тема!! /Клуб по Роботика/
« Отговор #1 -: Август 24, 2007, 01:33:17 pm »
Ами добре е нищо, че не съм от София. Но имам въпрос. Дали ще има някаква финансова подкрепа, че без това неможе и ако няма ще се плаща ли и ако да колко?  :? Също за някакви инструменти (поялници, отверки, клещи и тн.) ние ли ще намираме или те ще усигурят? И общо взето от тяхна страна какво ще дадът (ще има ли маси столове глупости...)?
Страхил, 18 год. гр. Монтана

spp

  • Global Moderator
  • *****
  • Публикации: 414
    • Профил
    • http://robotics.cnc-bg.net/
Важна тема!! /Клуб по Роботика/
« Отговор #2 -: Август 24, 2007, 01:45:19 pm »
Предимствата са много.Ще имаме помещение,където ще могат да се разположат машини и материали.Ще имаме място,където ще могат да се провеждат лекции и упражнения включително и състезания.Ще можем да се регистрираме ,като клуб.
Слави Петков
София 49г

kanadeca

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 32
    • Профил
Важна тема!! /Клуб по Роботика/
« Отговор #3 -: Август 24, 2007, 01:48:16 pm »
С удоволствие бих се записал там, но едва ли ще мога да идвам по-често от веднъж на един-два месеца.

spp

  • Global Moderator
  • *****
  • Публикации: 414
    • Профил
    • http://robotics.cnc-bg.net/
Важна тема!! /Клуб по Роботика/
« Отговор #4 -: Август 24, 2007, 01:51:02 pm »
Нищо не пречи да продължаваме да си помагаме дистанционно и да се виждаме по контролни състезания.Една от целите е да се популяризира любителската роботика в България.Така,че това ще е от полза не само на тези,които са от София а на всички.Независимо къде се намират в България.
Слави Петков
София 49г

mohaha

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 233
    • Профил
Важна тема!! /Клуб по Роботика/
« Отговор #5 -: Август 24, 2007, 02:00:53 pm »
Значи от тях помещения и официален клуб а от нас останалото?
Страхил, 18 год. гр. Монтана

spp

  • Global Moderator
  • *****
  • Публикации: 414
    • Профил
    • http://robotics.cnc-bg.net/
Важна тема!! /Клуб по Роботика/
« Отговор #6 -: Август 24, 2007, 02:07:37 pm »
Чакам предложения именно за това.Кои какво би искал да стане.
Слави Петков
София 49г

sv_shady

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 636
    • Профил
Важна тема!! /Клуб по Роботика/
« Отговор #7 -: Август 24, 2007, 02:22:07 pm »
Ами според мен това е идеална възможност :) Бих помогнал със всичко, което ми е по силите. Ще се събираме ще обсъждаме, ще се учим, ще е идеално. Ще има къде да разположим някакво оборудване. А и там като разлепим разни брошури ще съберем още хора и ще разпространим роботиката, а точно това е една от целите ни. А как стои въпроса с финансовата част ? Колкото по - бързо, толкова по - добре и още веднъж да кажа с каквото мога ще помогна за реализирането на тази идея.
Imagination is the only limit.......

Светлин Пенков
София / Рединг, Великобритания

mohaha

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 233
    • Профил
Важна тема!! /Клуб по Роботика/
« Отговор #8 -: Август 24, 2007, 02:25:30 pm »
Ми може примерно на отркриването който идва и има възможност да донесе или инструменти или елементи тинол и такива работи който не са скъпи (идеята е от клуба на dedal4o ;) ). За съжаление аз няма да мога да дойда, защото рядко ходя до София :( .
Страхил, 18 год. гр. Монтана

spp

  • Global Moderator
  • *****
  • Публикации: 414
    • Профил
    • http://robotics.cnc-bg.net/
Важна тема!! /Клуб по Роботика/
« Отговор #9 -: Август 24, 2007, 02:29:21 pm »
Чакам и другите да казват.Предупредиха ме,че годината при тях започва  на 30септември и трябва да побързаме.Трябва да се подаде молба.да кажем течно какво бихме искали ние.Да обявим ,колко души ще посещават първоначално клуба.Разбира се ,че ще се записват и нови,но трябва грубо да се каже колко ще сме в началото.Другото ,което е са техните условия.Аз съм от понеделник в отпуск,така,че мога да поискам среща с директорката и да разговарям с нея за всички условия.Трябва ми обаче и вашата подкрепа.Нямам още представа,те какви условия ще поставят.Това ще стане ясно при първите по-сериозни разговори.
Слави Петков
София 49г

Agop

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 6
    • Профил
Важна тема!! /Клуб по Роботика/
« Отговор #10 -: Август 24, 2007, 02:32:11 pm »
И аз ще помогна въпреки че много рядко ходя във София ( поне на откриването със сигурност ще доида ) ... :)

sv_shady

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 636
    • Профил
Важна тема!! /Клуб по Роботика/
« Отговор #11 -: Август 24, 2007, 03:28:34 pm »
А те ли ще определят кога ще се събираме ? Защото, ако определят събота няма да има начин да идвам, а пък и до декмври и неделя няма да мога :( Ако ние си определяме кога ще се събираме е доста по - добре. А иначе мисля че първоначално ще може да се съберем 10на човека и предполагам, че бързо ще се разрастне интереса.
Imagination is the only limit.......

Светлин Пенков
София / Рединг, Великобритания

Borislav

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1010
    • Профил
    • http://robotics-bg.com
Важна тема!! /Клуб по Роботика/
« Отговор #12 -: Август 24, 2007, 03:45:45 pm »
Идеята е страхотна! С каквото мога, ще помагам... Тенол и поялници едва ли ще можем да намерим много, без поне някаква финансова подкрепа, но и това е начало, за сега... Много е хубаво да знаеш, че ще имаме стая, където ще можем да обработваме метал, да режем и пилим... Това е перфектна възможност и не ми се иска да я  изпуснем! :) Затова всеки, който желае, да ми пише ЛС (с трите имена и ЕГН!), за да не спамим темата! Разбира се, пълният списък с имената ще изпратя на spp (за да го улесня от тази задача), за да знаем кой иска да бъде включен! Мисля, че трябва да задействаме нещата! :)
Добре е да се говори дали ще ни отпуснат някаква техника, като за началото! :) Ето, че Роботиката започва да се развива "лавинообразно"!  :clap: Браво за прекрасната новина! Дано да стане, тогава ще мислим за лекциите, проектите и бъдещето! С нетърпение очаквам подробности!


П.С. Със spp се разбрахме, че ще направим ринг за сумо и вероятно маса за "Line tracer"-и. Ако имаме работилница ще стане още по-добре! Така ще имаме и реална възможност за изпитания на роботите!
Роботиката не е хоби - тя е начин на живот!

zipopro

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 178
    • Профил
    • http://ziporpo.org/
Важна тема!! /Клуб по Роботика/
« Отговор #13 -: Август 24, 2007, 04:14:57 pm »
Лошото е, че не всеки може във София! Аз ще търся някой спонсор ама не се знае нищо! Може и без да искам да намеря някой! За състезания съм съгласен да идвам във София, но да ходя да уча при вас наще ще се застрелят вече! :roll:
Лъчезар Петров Лечев - Стара Загора - 14 години


Borislav

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1010
    • Профил
    • http://robotics-bg.com
Важна тема!! /Клуб по Роботика/
« Отговор #14 -: Август 24, 2007, 04:19:07 pm »
Цитат на: "zipopro"
Лошото е, че не всеки може във София! Аз ще търся някой спонсор ама не се знае нищо! Може и без да искам да намеря някой! За състезания съм съгласен да идвам във София, но да ходя да уча при вас наще ще се застрелят вече! :roll:


Не всеки, прав си! Но това не означава, че няма да членстват в клуба! Нали затова е този портал! :) За да ни обединява общ интерес - Роботиката! А за спонсор... На теория е лесно, но на практика - никак! Науката в България не е особено на почит... Надявам се да се промени! :)

:robotics:
Роботиката не е хоби - тя е начин на живот!