Автор Тема: електрониката от безжичен звънец  (Прочетена 7423 пъти)

simeon99

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 11
    • Профил
електрониката от безжичен звънец
« -: Август 03, 2012, 11:43:42 am »
здравейте искам да ви попитам купих безжичен звънец и искам да използвам електрониката му и да я преправя така че да контролирам например електромоторче безжично. Моля ви да ми помогнете, аз мислих да заменя високоговорителя с електромоторче  :-D , но сещате се че звънеца издава звук и не мисля че ще се получи така. Моля помогнете :sos: .

simeon99

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 11
    • Профил
електрониката от безжичен звънец
« Отговор #1 -: Август 03, 2012, 01:38:56 pm »
моля ви се дори и най-малката помощ ще ми помогне.

AA

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
електрониката от безжичен звънец
« Отговор #2 -: Август 03, 2012, 08:17:10 pm »
http://www.sdelaysam-svoimirukami.ru/433-radio_zvonok_i_upravlenie_priborami_na_rasstojanii.html
  Въпроса е много общ за да се даде еднозначен отговор. Линка ще ти даде някакви насоки.
   Това 99 да не е 1999 - година на раждане?

hunter

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 638
    • Профил
електрониката от безжичен звънец
« Отговор #3 -: Август 04, 2012, 10:01:38 am »
Вземи само импулса от приемника за управление, сложи транзистор който да управлява мотора иначе електрониката може да не издържи.
Цвятко Цветков/ Бургас

http://www.youtube.com/watch?v=I1y67hzRWQY&feature=related

simeon99

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 11
    • Профил
електрониката от безжичен звънец
« Отговор #4 -: Октомври 05, 2013, 03:13:02 pm »
Цитат на: "AA"
Това 99 да не е 1999 - година на раждане?

Да сега съм на 13 години и роботиката ми е хоби, тази тема,е малко стара. Сега се сетих за идеята ми да използвам звънеца за дистанцинно оправление, но ова не е съвсем добра идея, защото наистина системата не издържа, когато го пробвах без да слагам резистор. Както съм написал, аз просто замених високоговорителя с електромоторчето и просто платката изпуши
 :D. Сега ще правя beam робот и ако е успешен може да пусна снимки в раздела с beam роботите, когато го завърша.