Автор Тема: Netduino ?  (Прочетена 6115 пъти)

Dilyan

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 8
    • Профил
Netduino ?
« -: Октомври 15, 2012, 09:35:55 pm »
Здравейте,
Наскоро попаднах на тази платка като алтернатива на Ардуино, но се програмира на .NET Micro Framework. Интересно ми хардуерната конструкция на проекти за Ардуино, може ли да се apply-не и за Netduino? Смисъл, разликата в тези две платки само софтуера ли е?
Тъй като съм .NET програмист и може би ще ми е доста по-лесно да започна с роботиката именно с Netduino. Досега единствено четох за Ардуино и без да го притежавам понаучих това онова, но не знам доколко може да се използва наученото и за Netduino?
Предполагам общността на Ардуино е по-голяма и като цяла платката се използва повече по света.

Дано се намери някой да го е ползвал това и да сподели опит и впечатления?
Дилян Димитров, София, 25 години

Dimitar Kurtev

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 62
    • Профил
Netduino ?
« Отговор #1 -: Октомври 16, 2012, 06:43:24 pm »
Здравей,
Аз съм ползва FEZ Mini- също ползва .NET Micro Framework. Както виждам Нетдуино поддържа shield-ове на Ардуино - това означава, че позицията на входове\изходите е една и съща, тоест всички постановки и проекти за Ардуино ще проработят и за Нетдуино. Естествено трябва да пренапишеш кода, за да тръгне на .NET MF. MF има много готови библиотеки, поддържа нишки, събития и др.
От своя страна 32-битовия чип на нетдуино има по висока честота, повече памет и възможности.

Така ,че не се колебай - грабвай платката! :)