Автор Тема: Платен проект  (Прочетена 8047 пъти)

absent

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 3
    • Профил
Платен проект
« -: Август 31, 2011, 11:39:48 am »
Здравейте,

аз нямам никакви познания по механика и роботика, но се захванах с един проект, за който ми трябват специалисти.

Предлагам възнаграждение за изработката на проекта. Кандидатите трябва да имат много добри познания в роботика/механика както и по електроника (схеми за контрол на уреда).

Става дума за менанизъм, който да задвижва две паралелни вериги, като всяка една е захваната на 3 "колела" разположени като триъгълник. Представете си проекта като малък танк, 80 на 120 сантиметра с разликата, че от страни погледнато е триъгълно вместо плоско. Така при наклон ако се обърна напред или назад може да продължи работата си.

Задвижването трябва да е с електромотор, батерия. Предполагам, че трябва да се използва троен диференциал за всяка една страна, за да може уреда да "завива". Уреда трябва да изпълнява командите "Старт, Стоп, Само лява верига, Само дясна верига, Назад". Командите трябва да могат да се подават софтуерно към уреда (може и с кабел).

Общото тегло не бива да надвишава 35кг. Скорост на движението не е от значение, около 2 - 3 киломентра в час са напълно достатъчни. Батерията трябва да държи поне 2 часа.

Това е на кратко - ако имате интерес ми пратете лично или пишете на мейла да се видим за повече подробности.

Разполагам с база която може да изработва детайли от алуминии, стомана, и т.н. Но за проекта може да се използват и вече произведени детайли.

Ще се опитам да нарисувам скица и да я кача.

Поздрави,
Алекс

[email protected]

absent

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 3
    • Профил
Платен проект
« Отговор #1 -: Август 31, 2011, 11:59:34 am »
Прилагам бърза скица:


absent

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 3
    • Профил
Платен проект
« Отговор #2 -: Септември 05, 2011, 09:58:41 pm »
никой?

xyz

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 75
    • Профил
Платен проект
« Отговор #3 -: Септември 06, 2011, 03:16:03 pm »
Бях се свързал с един човек, който беше проектирал CNC машина. Предлагаше ми да му дам 600 лева за чертежи + информация откъде да поръчам частите. Не съм сигурен дали би се заел да конструира подобен проект и вече цената предполагам ще че е малко по-висока от 600 лева.
Ако искаш може да попитам.

ПП Твоя познат от фирмата за която ми писа още не ми е отговорил!!! Питах го какви са цените за лазерно рязане на 4mm плексиглас. Нещо за което отговорът е 1 минута писане.

venci

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 40
    • Профил
Платен проект
« Отговор #4 -: Септември 09, 2011, 04:09:39 pm »
По механичната част немога да ти помогна но относно оправлението и електрониката обади се.

venci

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 40
    • Профил
Платен проект
« Отговор #5 -: Септември 09, 2011, 04:10:52 pm »
и някой да ми каже че управление се пише с "у"

venci

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 40
    • Профил
Платен проект
« Отговор #6 -: Септември 09, 2011, 04:17:51 pm »
от времето когато бях танкист знам че верижви задвижвания трудно работят при наклони повече от 45° аз лично съм изваждал танк при наклон 48° и не беше никак лесно при първият опит просто машината се пързулна назад нищо че веригите въртяха в обратна посока. При Т72 веригите представляват трапец, на който късата страна е стъпила на земята.