Автор Тема: ArduinoWebTVGuide  (Прочетена 5531 пъти)

Simeon

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 73
    • Профил
    • http://www.robotev.com
ArduinoWebTVGuide
« -: Август 17, 2011, 09:55:57 pm »
Контролерът Arduino Web TV Guide представлява устройство, командващо даден телевизор през интернет. Представете си как си седите пред телевизора и се чудите какво да гледате. Грабвате си лаптопа, таблета или GSM-а с WiFi, отваряте програмата на телевизията, харесвате си даден филм или предаване и в следващият момент вашия телевизор се сменя сам на избрания канал. Автор на проекта е Ивайло Димов.



Тъй като този проект участва в конкурса Ардуино в Интернет, темата се открива от организаторите за да могат всички проекти да се представят едновременно и максимално еднотипно.

Подробна информация, електрическа схема и програмен код [линк].
Симеон Янчев, София
www.robotev.com

milen40

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 6
    • Профил
ArduinoWebTVGuide
« Отговор #1 -: Август 23, 2011, 11:47:19 pm »
От другите проекти този ми е най интересен, моxе би заради протоколите и интерфейсите, сложността и връзката с улесненията за гледане на телевизия :)

 Аз имам и обратната идея да се контролира целия дом с дистанционното на телевизора докато си гледаш нещо. Посредством интелигентен телевизор или един STB/контролер закачен към стар тъп телевизор, който се ползва за OSD, но това е малко далечна идея:)

Понеже съм изгубил доста време с популярните ТSOP  боклуци които вкарваха много шум, а на снимката виждам нещо, коет ми прилича на SFH инфрачервен приемник(който ми реши проблема) - да питам това наистина ли е TSOP както пише в описанието или е SFH?