Автор Тема: Wiki time?  (Прочетена 20010 пъти)

spookyboy

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
Wiki time?
« -: Юли 17, 2011, 05:02:49 pm »
Поради повтарящия се апел за промяна, се сетих, че това, което ни липсва според мен е wiki и реших да проверя как стоят нещата с инсталирането на такова и дали ще е голяма занимавка.

След като почетох малко за MediaWiki (софтуера, който ползва Wikipedia) видях, че е насочен към по-големи сайтове с по-сериозни ресурси.

За моя приятна изненада намерих алтернатива, ориентирана към малки до средни компании, която е свободна и по мое мнение лесна за инсталация и да се надяваме и употреба. Става дума за dokuwiki. За да се инсталира трябва само да се разархивира на сървъра и да се чукне един линк (и евентуално да се настроят малко права на папките). Прилагам видео.

Така че моето предложение (към всички, защото ако няма желание няма и смисъл и към Боби, защото някой трябва да отдели 5 минути да инсталира нещото :p ) е да преминем малко по-малко към wiki страници, понеже ни дават по-голяма свобода на обработката на уроци, а форума да ползваме за обсъждане на страниците.

Какво ще кажете?
Станьо - 20г. - извън чужбина

zen

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 121
    • Профил
Wiki time?
« Отговор #1 -: Юли 17, 2011, 06:14:34 pm »
Има и готови хостнати системи, които трябва само да се напълнят с информация :)

http://www.wikidot.com/

spookyboy

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
Wiki time?
« Отговор #2 -: Юли 20, 2011, 08:56:52 pm »
Ама искат пари, май :)
Станьо - 20г. - извън чужбина

zen

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 121
    • Профил
Wiki time?
« Отговор #3 -: Юли 21, 2011, 06:44:00 am »
Не. Не искат. Имам няколко wiki-та там и е напълно безплатно

spookyboy

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
Wiki time?
« Отговор #4 -: Юли 21, 2011, 11:38:14 pm »
Добър е сайта :) Доста лесен и наистина безплатен както казваш.

Все пак мисля, че за нашите цели е по-добре да си направим домашно уики, за да избегнем излишните банири, реклами и други разсейващи компоненти :)
Станьо - 20г. - извън чужбина