Автор Тема: 5V Захранване  (Прочетена 29361 пъти)

anio

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 110
    • Профил
5V Захранване
« Отговор #30 -: Април 28, 2011, 03:23:32 pm »
Ще стане много голяма схемата иначе щях да вмъкна и другото. Значи "ADAPTER-GND" е фактически масата на адаптера, който пък е постоянно вклкючен в контакта.
Масите на гейт-а, мега-та и лед-а пък са свързани с масата на 7805 регулатора, който от своя страна пък е свързан с другия адаптер и също в контакта.
И така в по-едър план всички маси са свързани, но във 220в мрежата на апартамента  :-D  или поне така се надявам да е станало !
Ангел Колев, София

Dimitrov

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 141
    • Профил
5V Захранване
« Отговор #31 -: Април 28, 2011, 07:06:33 pm »
Започвам да си мисля че с прав транзистор ще е по лесно и такъв може да е2SB940 да речем слагаш му ограничваващ резистор  между базата и мегата и един R база емитер около 2.2 Ком и го отпушваш с ниско ниво на пина . Емитера слагаш към + на захранванмето, колектора към  + входа за заряд на телефона. А и трябва колектор маса един R около 1 Ком
Да грее да грее колко да грее 450 мили А ток по 0.7 -0.8 волта пад в наситено състояние 0.35 W.
Георги Димитров / Стара Загора

Да пишеш на български с латиница е все едно да пишеш с лайна на стената - чете се, но не е красиво

anio

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 110
    • Профил
5V Захранване
« Отговор #32 -: Април 30, 2011, 12:35:16 pm »
Здравейте,
С мосфет-а нещо не се получават нещата. Включва се и се изключва периодично и немога да намеря причината. Като махна pull-down резистора от гейт-а си върви без проблем, но тогава немога да го управлявам. Смених го с транзистор BD137, че имам само такъв.

Телефонът обаче не се включва ако на базата има по-голям резистор. Сложих един 18ома и тръгна както е на схемата. Масите на мега-та и адаптера са свързани. Това, което не съм сигурен е дали след като м/у базата и мега пин-а има 18ома резистор(с 220 ома не става) през този пин не минават 5V/18R=277 ампера? Регулаторът на мега-та изобщо не е и топъл даже.
Ангел Колев, София

Dimitrov

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 141
    • Профил
5V Захранване
« Отговор #33 -: Април 30, 2011, 12:52:14 pm »
Anio напрежението на база - маса сега трябва да сума от напрежението което пада върху емитерния товар в случая телефона и напрежението на отпушване около 0.6-0.7 волта тоест ако имаш пад върху телефона 4.5 волта значи поне 5.1 волта на базата спрямо маса трябва да има тъи като товара в емитера се явява последователна обратна връзка но това не е по темата а и нещо не ми се пише  :?  днес
Георги Димитров / Стара Загора

Да пишеш на български с латиница е все едно да пишеш с лайна на стената - чете се, но не е красиво

anio

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 110
    • Профил
5V Захранване
« Отговор #34 -: Април 30, 2011, 01:08:59 pm »
Мисля, че открих защо не става с мосфет-а. Бях сложил един LED на гейт-маса. Явно от дропа на напрежението или мосфет-а или телефона не иска да се включи. Като махнах лед-а и работи.
Ангел Колев, София