Автор Тема: Лично портфолио - space art  (Прочетена 10077 пъти)

memario

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
Лично портфолио - space art
« -: Април 15, 2011, 07:17:55 pm »
Здравейте, реших да си направя ново портфолио. Имах желание да постигна някакво усещане за флаш сайт, чрез малко javascript. В тоя ред на мисли, може да се застоите 5-6 секунди на първата страница :) макар, че ако ползвате Internet Explorer, по-добре направо цъкайте по менюто :) http://marioiliev.com/

spookyboy

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
Лично портфолио - space art
« Отговор #1 -: Април 16, 2011, 04:55:14 pm »
Браво, Марио, сайтът е невероятен. А и казваш, че си го направил без Flash, което само по себе си е чудесно. Вероятно си го постнал тук само за реклама, но в случай че не е така аз лично (предполагам и останалите) много бих се радвал да науча как си го сътворил. Съмнявам се да е лесна работа, а както разбирам от сайта имаш и доста уникални творчески способности, така че явно не е само програмиране, но все пак ще се радвам да науча повече за направата му за да мога разбира се да изкопирам всичко и аз да направя същия :) (шегата на страна, наистина мисля, че ще е добра идея да споделиш ноу-хау)

Поздрави
Станьо - 20г. - извън чужбина

spookyboy

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
Лично портфолио - space art
« Отговор #2 -: Април 16, 2011, 05:04:15 pm »
Също така имам някои забележки по сайта, ако те интересува, ще се радвам да ги споделя.
Станьо - 20г. - извън чужбина

memario

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
Лично портфолио - space art
« Отговор #3 -: Април 16, 2011, 06:42:51 pm »
Здравей spookyboy. Пуснал съм сайта си в няколко форума и главната причина е, че получавам различни мнения, критики и съвети. Ако например разчитах само на този форум, както виждаш отзивите не са много. В един друг обаче, се намери човек разбиращ, човек който знае повече от мен за някои неща и определено ми помогна. А това че по този начин се и рекламирам си е добре дошло за мен. Така че, спокойно си дай критиките.
Относно как съм направил сайта, незнам как да отговоря на този въпрос, без да ми отнеме часове писане :) В смисал незнам кой до каква степен разбира от уеб програмиране и така незнам от къде да започна. Но предполагам, че визираш ефектите които съм ползвал за да заприлича на flash сайт.
Използвах jQuery библиотека. Кода за нея е лесно разбираем, лек и кратък. В общи линии, цялото ми съдържание се намира в div с класс "content". С jQuery се изписват само няколко реда код за да кажа на браузъра нещо от сорта "по начало, задай css - display:none на div="content" (за да не се вижда съдържанието), но когато страницата се зареди (document.ready) направи така, че div="content" да се покаже плавно (fadeIn). Мисля, че ако посетите сайта на jQuery ще видите, че това са най-простите и най-основните ефекти, просто е хубаво когато ти дойте идея как да ги ползваш. За ефекта на менюто с преливащите цветове си има специален jQuery плъгин, който може да си намерите в google.
Наистина има много за писане а малко загубих търпение :) Мерси за коментара.

Borislav

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1010
    • Профил
    • http://robotics-bg.com
Лично портфолио - space art
« Отговор #4 -: Април 16, 2011, 07:17:33 pm »
И все пак, защо не флаш? :)
Роботиката не е хоби - тя е начин на живот!

memario

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
Лично портфолио - space art
« Отговор #5 -: Април 16, 2011, 09:24:47 pm »
Първо лично нежелание :) после:
сео оптимизация и поддръжка. Абе всъщност това ми идва сега на ум, но в действителност просто не исках :D

Dimitrov

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 141
    • Профил
Лично портфолио - space art
« Отговор #6 -: Април 17, 2011, 10:50:21 am »
Сайта изглежда доста прилично  :clap: Бравос, Само малко тромав ми се вижда но иначе е добре.  Ако имаш време и желание може да драснеш няколко реда  :D на тема уеб програмиране.
Георги Димитров / Стара Загора

Да пишеш на български с латиница е все едно да пишеш с лайна на стената - чете се, но не е красиво

memario

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
Лично портфолио - space art
« Отговор #7 -: Април 17, 2011, 02:41:37 pm »
Мерси Dimitrov :) какво по-точно за уеб програмирането? Не съм толкова напред, че да споделя нещо уникално, но ако става въпрос за конкретни елементи от тоя сайт, питайте.

spookyboy

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
Лично портфолио - space art
« Отговор #8 -: Април 17, 2011, 06:58:31 pm »
Е, радвам се, че си се върнал да видиш отзивите, значи все пак не е било само за реклама :)

Относно забележките - правя ги единствено с цел да са конструктивни, а и са лично непрофесионално мнение, така че може да не ги взимаш сериозно:

1. В about me частта, втория параграф започва с изречението
Цитат на: "http://marioiliev.com"
The site,which we're at, is the result of the choice after that, my choice to become a web designer.
, което по мое мнение има нужда от преструктуриране и празно място след първата запетайка :) само за пример: "This lead me to make the choice of becoming a web designer, which resulted in the site, you are looking at."

2. Добра добавка ще е да има някаква лека анимация докато се зарежда съдържанието, за да знае посетителя на сайта, че нещо става. (Аз лично се усетих, чак като забелязах, че браузъра ми индикира действие)

Надявам се да съм помогнал. Още веднъж адмирации за сайта.  :evilrobo:
Станьо - 20г. - извън чужбина

memario

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
Лично портфолио - space art
« Отговор #9 -: Април 18, 2011, 09:25:25 am »
Пак ще повторя, рекламата е наистина добре дошла, но получаването на конструктивна критика за мен е от не по-малко значение. Това с индикриането, може и да не е проблем като се замисля. Ще вкарам някъв "waiting" който да се показва когато contenta се скрие и, следващата страница се зарежда. За текста, първо още малко ще обработя бг версията, после ще помоля една приятелка да го преведе на енглиш :) Отново мерси за коментара.

westony

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 237
    • Профил
    • http://westony.blogspot.com
Лично портфолио - space art
« Отговор #10 -: Април 19, 2011, 11:54:45 am »
Аз лично ще похваля единствено, съдържанието в сайта, уменията ти с фотошопа са просто изумителни, продължавай само напред...


Аз като флаш програмист, мога да ти кажа, че с флаш бих го направил, много по-бързо и много по-ефектно с 10 реда код.

Само едно ще ти кажа, с теб много си приличаме, по съдържанието на сайта виждам и разбирам, че си човек с богато въображение и по това съдя, че не си дал всичко от себе си за да направиш сайта. Можеш много по-добре ;)

За CEO-то има много решения. Вярно, не компенсират на 100% но все пак е нещо.

Имам някои идеи как би го направил много по-як сайта но ще ти отиде по мой сметки не по-малко от 1 месец за да го направиш :D но ефектите ще крътят мивки ...
Технически Университет - София , ФА, III курс.
Мартин, 21 години
   Ако е лесно няма да е интересно!

Един не по-различен блог
Google+

memario

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
Лично портфолио - space art
« Отговор #11 -: Април 19, 2011, 07:16:11 pm »
хаха умре циганката дет ме хвали ;d
мерси за коментара човече, ясно ми е това за flash-а и по-ефекната направа. Сега ще ти кажа откровенно. Като цяло от доста време насам исках да си сменя стария сайт, обаче все не се навивах. И преди 2-3 седмици седнах да разгледам кво е тва чудо jQuery. Взе, че ми хареса, взе, че се оказа лесно да го позлваш (основните неща де) и просто в един момент ми дойде идея как да ги ползвам тия лесни ефекти за нещо по-така. В течение на работа усетих как малко или много може да замяза на флаш сайт (сега имам идея как още по-добре да го направя, но ще изчака малко, че ми натоварен период). И да, не съм го изпипвал сайта, защото много бързах да го пусна, имах си основателна причина, която не искам да споделям :) И заради това бързане, не само, че самия сайт не беше изпипан на 100% ами и получавах съвети от сорта да поправя линка на facebook, че водил към google :) в смисал, нормални неща ги бях забравил от тая бързачка ама както и да е. Към предложенията ти за ефекти и т.н винаги съм отворен, затова пиши на скайпа и ще полафим по темата :) me_mario

westony

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 237
    • Профил
    • http://westony.blogspot.com
Лично портфолио - space art
« Отговор #12 -: Април 24, 2011, 08:28:33 pm »
Ами какво да ти кажа, ако има нещо, което да ме дразни си го казвам направо.


скайп: westonykn
Технически Университет - София , ФА, III курс.
Мартин, 21 години
   Ако е лесно няма да е интересно!

Един не по-различен блог
Google+