Автор Тема: RF дистанционно  (Прочетена 4897 пъти)

anio

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 110
    • Профил
RF дистанционно
« -: Март 25, 2011, 03:59:26 pm »
Здравейте,
До сега не съм се занимавал с радио предаватели/приемници. За едно проектче искам да мога да спирам системата с радио сигнал от близко растояние. Трябва ми нещо малко колкото ключодържател като дистанционните за аларма на кола.
Продават ли се някъде готови такива и лесно ли се настройват да работят примерно с това: http://www.robotev.com/product_info.php?cPath=1_30&products_id=236
Възможно най-просто и малко искам да е за да го слагам на ключовете. И ще служи за пускане и спиране.

Поздрави!
Ангел Колев, София

Dimitrov

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 141
    • Профил
RF дистанционно
« Отговор #1 -: Април 17, 2011, 11:11:46 am »
anio Такива модули има да речем в Конрад две дистанционни с размерите които искаш и приемник може да се програмират и още дистанции ако се наложи след време, цената им се върти около 30-40 лева на контролера-приемник и двете дистанции ( ако не се лъжа). Дистанционни иначе по магазините за авто джаджи може да си намериш централно заключване с дистанция даже две и 4 моторчета на цена около 30-40 лева и после да си сътвориш нещо което да хваща импула от приемника и да пуска и спира. При втория вариянт ще ти останат моторчетата. А ако има възможност може да си сглобиш някое инфра ред дистанционно + приемник и да  монтираш дистанцията в кутия готова от Пасат да речем пак с твоите размери, Аз все отлагам сглобяването на подобна инфра ред джаджа за отваряне/затваряне на  гаражна врата.
Георги Димитров / Стара Загора

Да пишеш на български с латиница е все едно да пишеш с лайна на стената - чете се, но не е красиво