Автор Тема: Соларни Панели и Arduinо  (Прочетена 5760 пъти)

westony

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 237
    • Профил
    • http://westony.blogspot.com
Соларни Панели и Arduinо
« -: Март 04, 2011, 04:40:54 pm »
Здравейте, пред една дилема съм, понеже не съм много добре запознат соларните панели, понеже имам 3клетъчна Li-po батерия, 2200mA, интересно ми е какви панели и каква бройка, ще ми трябват за да захраня това чудовище ?
2ри въпрос: Също така ако имам 2 панела Х 2волта и 170mA могат ли да се вържат, така че да работят заедно демек 6в и 340 mA или двата панела пълнят отделно по 2V 170mA ??


Благодаря предварително!
Технически Университет - София , ФА, III курс.
Мартин, 21 години
   Ако е лесно няма да е интересно!

Един не по-различен блог
Google+

viko

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 113
    • Профил
Соларни Панели и Arduinо
« Отговор #1 -: Март 04, 2011, 04:55:53 pm »
Свържи ги последователно!

А това са слънчеви батерии - трябва добра осветленост за  да ти дадат максималното напрежение.
Виктор.

westony

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 237
    • Профил
    • http://westony.blogspot.com
Соларни Панели и Arduinо
« Отговор #2 -: Март 04, 2011, 05:31:32 pm »
да, видях че съм объркал....
Технически Университет - София , ФА, III курс.
Мартин, 21 години
   Ако е лесно няма да е интересно!

Един не по-различен блог
Google+

Dimitrov

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 141
    • Профил
Соларни Панели и Arduinо
« Отговор #3 -: Март 05, 2011, 03:36:33 pm »
Ами по първия въпрос Напрежението на панелите трябва да е по високо от това на батерията а номиналния  ток които те  дават трябва да е по голям от зарядния ток на батерията които ще е около 1/10 от капацитета и, но той зависи от напрежението което подаваш към нея при заряд
А за панелите могат да се слагат последователно и паралелно ако са последователно напрежението става сума от двете напрежения като тока им се запазва а ако са паралелно тока им става сума а напрежението им се запазва.
А за осветеността и напрежението ами те панелите като всичко друго си имат даташиит и там е дадено при каква осветеност колко е тока и напрежението им. Няма ли някакви надписи по тях ?  и после гооглиш из нета за инфо.  Може и да няма ако са сваляни от нещо MADE IN CHINA. Но все пак може да измериш показателите им на светлина на прозорец но на сянка не на слънце и ги приеми за номинални и си готов няма да конструираш спътник че да гониш голяма точност.
Георги Димитров / Стара Загора

Да пишеш на български с латиница е все едно да пишеш с лайна на стената - чете се, но не е красиво