Автор Тема: Ремонт на робот за запояване на платки MTA TR300  (Прочетена 9121 пъти)

Росица

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 3
    • Профил
Здравейте!
Регистрирах се във форума с надежда някой да ми помогне.
В нашата фирма имаме робот за запояване на платки MTA TR300, закупен от Швейария. Програмирането му е моя задача. Но робота се развали и иманужда от ремонт. От фирмата производител искат невъобразимо много пари.
Някой има ли информация съществуват ли в България фирми, които се занимават с ремонт на такъв вид роботи? Е, не точно същите, но да са грамотни хора, които биха мохли да помогнат.
Благодаря предварително и приемам всякакви съвети!

sv_shady

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 636
    • Профил
Ремонт на робот за запояване на платки MTA TR300
« Отговор #1 -: Септември 29, 2010, 10:20:51 am »
Разкажи какъв е проблема на робота, а ако просто търсиш фирма за ремонт ще преместя темата в раздел Купувам-Продавам. Ако тук никой не се отзове, пробвай в mcu-bg.com, но разкажи поне какъв му е проблема и т.н.
Imagination is the only limit.......

Светлин Пенков
София / Рединг, Великобритания

kotaraka

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 114
    • Профил
Ремонт на робот за запояване на платки MTA TR300
« Отговор #2 -: Септември 29, 2010, 10:31:05 am »
Здравей "Росица". Добра машинка сте си купили.
Като цяло във форума има доста начинаещи на които се опитваме да помогнем да започнат да се развиват във определена насока и в този род на мисли нямаме голям капацитет от към опит с подобни на вачата машина. Въпреки това има няколко човека тук които могат евентуално да помогнат при положение че опишеш по-точно какъв е проблема.
Относно фирмите. Аз съм от бургас и тук положението не е добро. За варна също не съм чувал добри неща. Има 2 фирми обаче които със сигурност може да го оправят но незнам дали цената ще те устройва понеще се занимават със доста неща и с военна продукция също изцяло за износ и цените им са над европейските. Сега не съм сигурен точно кои бяха трябва да потърсе. Едната е в Пловдив а другата в в района на София.
Радостин Киров   26г.     Бургас

http://vbox7.com/play:c8b99132
http://vbox7.com/play:c627c6b9

Аматьор

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 107
    • Профил
Ремонт на робот за запояване на платки MTA TR300
« Отговор #3 -: Септември 29, 2010, 11:04:41 am »
Знаете ли горе-долу какъв точно е проблемът, или цялата диагностика е, че "Не работи"?
Красимир Милев    51г

Росица

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 3
    • Профил
Ремонт на робот за запояване на платки MTA TR300
« Отговор #4 -: Септември 29, 2010, 11:05:17 am »
Благодаря за отговорите.
Проблема е в изместване и на трите оси. Стана след като се опитах да  включа робота в автоматичен режим. Бях забравила да включа въздуха под налягане, робота се разтресе, главата на поялника се удари в устройството за почистване. Би трябвало да е предвидена защита при пропуск да се включи въздуха.
В началото изместването беше само по x и y. Опитах се да въведа офсет на тези координати за да запазя програмите, но се получи ново разтърсване и вече и z-та е извън строя.

Росица

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 3
    • Профил
Ремонт на робот за запояване на платки MTA TR300
« Отговор #5 -: Септември 29, 2010, 11:33:13 am »
Искам да допълня. Преди да стартирам процес на запояване пускам първо проверка на координатите. И всичко е наред - не се изписва никакво съобщение за грешка.
Разглобих робота за да проверя дали няма механичен проблем, но всички сензори са наред и на мястото си. Не е механично.

Аматьор

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 107
    • Профил
Ремонт на робот за запояване на платки MTA TR300
« Отговор #6 -: Септември 29, 2010, 07:38:50 pm »
Хм, може и да няма повреда...  С какви датчици се отчитат координатите?  Предполагам, че са инкрементални линейни или кръгови датчци.  За тези малки разстояния може и да са кодови.   Ако са кодови е възможно да се е приплъзнала механиката и от там да има грешка.
Доколкото разбирам има само отместване на отчитането на абсолютната позицията.  
Как машинката прави началното установяване?  Дали отива в някой край, където се извършва нулирането или не?
Красимир Милев    51г

nunep

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Ремонт на робот за запояване на платки MTA TR300
« Отговор #7 -: Септември 29, 2010, 11:03:29 pm »
Това чудо си е чиста 3 координатна CNC машина. Задвижвана най-вероятно със серво мотори и съчмено-винтови двойки и по един датчик за Home position. Какъв е проблема трудно може да се гадае. Но във форум като cnczone.com може да има някой да помогне. А ако има някакви демонстрационни или тестови програми, които идват с машината пробвайте с тях.
Успех!