Автор Тема: Line-tracer на два крака  (Прочетена 10522 пъти)

Chaze

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
Line-tracer на два крака
« -: Юли 27, 2010, 10:59:45 pm »
Дали може да се направи Атлетик робот/Бипед лайн трейсър ?..Би било интересно :)
Иван Мирославов Петков 13 Мездра

hunter

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 638
    • Профил
Line-tracer на два крака
« Отговор #1 -: Юли 28, 2010, 05:05:54 pm »
Chaze нямам нищо против интереса ти и амбициите ти но имам една моуба към тебе да не шариш форума с теми и въпроси дали може. Преди време форумът бе наблъскан с изненади хората които се грижат за него(няма да казвам имена) евала че го поизчистиха и подредиха та моля те не го разпилявай пак във всеки раздел да имаш тема с въпрос направи си тема там си пишиме ако ти е инт нещо питай там много те моля и не ми се сърди просто нека се грижиме за форума кой колкото може  :)
Цвятко Цветков/ Бургас

http://www.youtube.com/watch?v=I1y67hzRWQY&feature=related

Chaze

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
Line-tracer на два крака
« Отговор #2 -: Юли 28, 2010, 07:18:21 pm »
Цитат на: "hunter"
Chaze нямам нищо против интереса ти и амбициите ти но имам една моуба към тебе да не шариш форума с теми и въпроси дали може. Преди време форумът бе наблъскан с изненади хората които се грижат за него(няма да казвам имена) евала че го поизчистиха и подредиха та моля те не го разпилявай пак във всеки раздел да имаш тема с въпрос направи си тема там си пишиме ако ти е инт нещо питай там много те моля и не ми се сърди просто нека се грижиме за форума кой колкото може  :)


Хмм..всеки раздел ? Дълбоко се съмнявам !
Направих тази тема, защото би било интересно да се разгледа идеята..започнах с въпроса 'Дали може', защото ако не е възможно да се направи такъв робот, просто някой да каже 'Не', и толкова...
Иван Мирославов Петков 13 Мездра

mitko29

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 210
    • Профил
Line-tracer на два крака
« Отговор #3 -: Юли 28, 2010, 09:26:29 pm »
Ами ако,помислиш малко по въпроса си ще разбереш,че е навъзможно(поне от твоя гледна точка.) по 2 причини:

1.Парите

2.Знанията ти

От гледна точка на механиката неможеш да го направиш.
Електрониката няма да е толкова трудна тъй, като има много схеми вклучително и аз съм пуснал една доста лесна която лесно може да бъде заменена вместо фоторезистор друг сензор.

Както те насочи hunter моляте зачети се в буквара на форума за 3-4 дена и това пиши.
Димитър Иванов, гр. Бургас, 17г.
skype: eeeeee5612

Chaze

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
Line-tracer на два крака
« Отговор #4 -: Юли 29, 2010, 02:21:27 am »
Цитат на: "mitko29"
Ами ако,помислиш малко по въпроса си ще разбереш,че е навъзможно(поне от твоя гледна точка.) по 2 причини:

1.Парите

2.Знанията ти

От гледна точка на механиката неможеш да го направиш.
Електрониката няма да е толкова трудна тъй, като има много схеми вклучително и аз съм пуснал една доста лесна която лесно може да бъде заменена вместо фоторезистор друг сензор.

Както те насочи hunter моляте зачети се в буквара на форума за 3-4 дена и това пиши.


Аз не съм казал, че искам да го правя, просто искам да знам дали е възможно да се направи изобщо ...
Иван Мирославов Петков 13 Мездра

Borislav

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1010
    • Профил
    • http://robotics-bg.com
Line-tracer на два крака
« Отговор #5 -: Юли 29, 2010, 05:36:56 pm »
Разбира се, че може. Подкрепям идеята, но естествено трябва да знаеш, че няма да е от най-евтините и най-бързите. :-D
Поздрави!
Роботиката не е хоби - тя е начин на живот!

Аматьор

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 107
    • Профил
Line-tracer на два крака
« Отговор #6 -: Юли 29, 2010, 09:54:09 pm »
Цитат на: "Chaze"
Цитат на: "mitko29"
Аз не съм казал, че искам да го правя, просто искам да знам дали е възможно да се направи изобщо ...


Може да се направи разбира се, както и много други работи, за които не си се сетил да попиташ.  И хора могат да се правят даже. :)
Красимир Милев    51г

sv_shady

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 636
    • Профил
Line-tracer на два крака
« Отговор #7 -: Юли 30, 2010, 08:56:07 am »
Както ми седи и в подписа въображението е единственото ограничение, стига човек да притежава ресурси най-вече време и след това пари.
Imagination is the only limit.......

Светлин Пенков
София / Рединг, Великобритания