Автор Тема: Няколко въпроса за TSOP  (Прочетена 5820 пъти)

importante

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 178
    • Профил
Няколко въпроса за TSOP
« -: Юни 26, 2010, 11:18:51 pm »
Някой може ли да предложи схема ,с която да заместя инфрачервените сензори с ултразвукови, но без използването на контролер,тъй като не мога да го програмирам.В момента съм с tsop1138 и с няколко допълнителни схемички работи стабилно и без контролер, само че засича обекти на много малко разтояние (от порядъка на 4-5 см.).Купил съм и също TSOp4838 и се чудя мога ли да го използвам като 1138,или има разлики (освен по корпуса и разположението на крачетата).Друга схема на работа на 4838?Или друг начин на действие.Понеже искам да направя на робота въртяща се глава ,чиято схема беше предоставил един колега в друга тема.Само вместо да се ориентира по светлината искам да е с инфраред,нямаше 1138, с които съм работил и затова взех тези 4838 и се чудя мога ли да ги заместя директно. :roll:
Мартин Костадинов
Skype - Optixam

tommyboy

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 416
    • Профил
Няколко въпроса за TSOP
« Отговор #1 -: Юни 27, 2010, 05:58:30 pm »
Еми намери му документацията и ще разбереш каква е разликата

importante

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 178
    • Профил
Няколко въпроса за TSOP
« Отговор #2 -: Юни 27, 2010, 11:22:40 pm »
Да ;)
Мартин Костадинов
Skype - Optixam

Borislav

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1010
    • Профил
    • http://robotics-bg.com
Няколко въпроса за TSOP
« Отговор #3 -: Юни 29, 2010, 11:05:24 am »
Здрасти!
Намерих малко позабравена (вече е маркирана като "Важна"), но много хубава тема във форума тук. В нея Светльо много добре е описал как да се използва ултразвуков сензор + код към нея, така че не виждам как може да те затрудни това. :)
Поздрави!
Роботиката не е хоби - тя е начин на живот!