Автор Тема: Камера  (Прочетена 5921 пъти)

boarder96

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 6
    • Профил
Камера
« -: Март 23, 2010, 03:27:46 pm »
Здравеите имам 3 стари уеб камери и ми се иска да направя робот с дистанционно упр който предава сигнала от камерите безжично.Първото съм го измислил но за камерите някой може ли да ми каже как да направя уеб камера да предава сигнал в реално враме базжично и дали въобще може да стане.Мислил съмза блутут но незнам точно как + на мене ми трябва с обхват поне 7-10м Ако не може бихте ли ми казали от къде мога да си купя готови.Качеството не е от голямо значение но бих дал не повече от 140лв за камерата ;) Ако варианта с уеб камерата не става(защото силно се съмнявам но..) има ли варянт с обикновена видео камера с HDD


М/у другото имам един стар фотоапарат PENTAX 8мегапиксела обаче е със счупен дисплей(снима но просто не виждаш какво снимаш) та ако някой може да ми даде идея какво мога да направя с него

dj_tiana

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 2
    • Профил
Камера
« Отговор #1 -: Април 26, 2010, 03:34:49 pm »
Сложи един лек и ефтин WI-FI рутер които да има COM порт и да има възможност да му се сложи OpenWRT ОС. Камерата на лан порта а управлението през COM порт. За обхват може да стигнеш и до 300 метра на открито, и 100 мерта в сграда. Аз ползвам Fonera но имам проблем със живота на батерията Fonera лапа много ток.

П.П. за в бъдеше мисля да направя този вариянт но със OpenMesh мрежа така че (ако имам повече от един робот) те да могат да си експандват обхвата един на друг.

klez

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 25
    • Профил
Камера
« Отговор #2 -: Октомври 11, 2010, 02:50:45 pm »
Купуваш си:
http://www.zigifly.com/index.php?page=shop.product_details&category_id=2&flypage=shop.flypage&product_id=165&option=com_virtuemart&Itemid=27&vmcchk=1

и от другата страна с тунер преобразуваш сигнала в цифров и си готов :) има и звук