Автор Тема: Има ли хора, които макар много рядко да проверяват тук форума?  (Прочетена 8391 пъти)

ruxx

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 8
    • Профил
Този форум трудно може да се съживи, но пък поне нека да направим някакъв опит... Ако някой чете това, то отговорете в тази тема моля.

spp

  • Global Moderator
  • *****
  • Публикации: 414
    • Профил
    • http://robotics.cnc-bg.net/
Да,макар и рядко го проверявам!
Слави Петков
София 49г

ruxx

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 8
    • Профил
Напоследък се заинтересувах какво правят хората, които се занимават с автомеделизмът. Оказа се, че си купуват скъпи колички и след това като бебета се забавляват да ги карат. Винаги съм си мислил, че автомоделизмът е дейност при която си правиш количката и я тунинговаш така, че да стане по-бърза. Да, ама ясно при новите "разбирания" не е това целта.

Има чувството, че младите винт с гайка не можеш да накараш да завият. През деня си джъткат дистанционното на количката, а вечерта си джъткат дистанционното на телевизора. Някакъв тотален мързел ми прилича.

В горния контекст нищо чудно, че роботиката не е популярна днес масово. Там има много за сглобяване. Иначе сам по себе си роботът е нещо тромаво и не може да дрифти...

Между другото една обща идея е форумът да се насочи към по-обща тема. Примерно не само към роботиката, но и към различните видове механизми. Ето например какво интересно откритие направих на голяма колекция от такива:
https://www.youtube.com/watch?v=Rb37-daSLQ4&list=PLhoXNQqrCmEfAaTf0AfQ1Ztxmz2DoZiCk&index=1
« Последна редакция: Май 21, 2020, 11:05:25 am от ruxx »

spp

  • Global Moderator
  • *****
  • Публикации: 414
    • Профил
    • http://robotics.cnc-bg.net/
Аз имам също подобна  идея.Проблема е,че нямам време!Ремонтирам една стара къща,която купих.   
Иначе смятам да публикувам нещата ,които макар и в малък обем правя в момента.Надявам се все пак скоро да започна лека полека да публикувам.
Всеки друг,които смята ,че има интересни идей и проекти или иска да сподели и попита за неща,които са свързани с тематиката на форума е свободен да го направи.
Въпреки горният пост,аз смятам,че всеки има нужда да твори.За себе си и за това да преоткрива всичко,което го  интересува !
Слави Петков
София 49г

bateAz

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 187
    • Профил
Рядко влизам тук. На времето бях по-редовен, но като спряха да се появяват нови постове, развих условен рефлекс да го избягвам. Добре ще е, ако поне малко живне.
Не може да не може

Венцислав Караджов, 61 год.

nikman

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 8
    • Профил
Преди нямаше нищо по магазините, и затова любопитствахме и си го правехме сами.
Сега имаш ли пари си набавяш търсените неща.
Тези които знаят как се правят нещата,
очакват материализиране на положения си труд (новия начин на живот) което е нормално.
Преди образованието беше безплатно, парите на родителите ми стигаха за издръжката на семейството,
а аз и такива като мен се занимавахме обучение и експерименти, споделяхме наученото с единомишленици.
Сега завършваш образованието и имаш за изплащане заем към някоя институция.
Нямаш избор, искаш пари за знанията си.



asensavov

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 4
    • Профил
Здравейте,

За съжаление в това забързано ежедневие, хората нямат време за хоби. Иначе форума е супер и педиодично го проверявам за информация.

bateAz

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 187
    • Профил
Ако някой все още ходи насам, да драсне един ред да се маркира, така да се каже ...    Станахме като динозаврите - изчезващи видове.
Не може да не може

Венцислав Караджов, 61 год.