Автор Тема: Хоби роботиката е като кратковременна модна тенденция.  (Прочетена 8185 пъти)

ruxx

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 8
    • Профил
Този форум е почти изцяло изоставен. И според мен основната причина е в това, че на роботиката се гледа като вид забавление. А както добре знаем с играчки си играят малките деца, просто от скука най-вече.

Но такова ли би трябвало да е отношението към един от най-развиваните бизнеси в момента? Моето лично мнение е, че за да се променят нещата, то трябва форумът да се преориентира изцяло към приложен характер. А професионалното отношение в частност означава, че вече човек не трябва да мисли да произвежда робота си сам - трябва да се фокусира върху това в което той е най-добър и различните потребители да създават съвместни проекти.

Като начало трябва да намерим съмишленици, които поради някакви причини са попаднали на този тук форум. След това трябва да разпределим задачите. Крайната ни цел ще е не да шашнем света, а примерно да направим някакъв конкретен вид робот, който ще е полезен за някакъв вид бизнес и който в бъдеще ще продаваме!!!
« Последна редакция: Март 05, 2018, 02:13:07 pm от ruxx »

ruxx

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 8
    • Профил
Ето, че вече направих една принципна стъпка напред, във връзка с вече заявената преди около месец моя идея!

Идеята се състои в това разработките на роботи първо да стартират във виртуален вид! Правите робота като 3D модел и го представяте в специална web базирана програма. Там идеята ви ще бъде подкрепена от множество други хора, като голяма част от тях просто ще помагат с работа развитието на проекта ви!

Аз мога да съдействам с програмирането и вече очаквам появата на първия желаещ да създава роботи по този начин. Създадох началния прототип на споменатата програмка, като за демонстрация съм качил клип в интернет, който е чисто с демонстрационни цели:
https://youtu.be/CnbhNAfAa9o