Автор Тема: За форума тук.  (Прочетена 6381 пъти)

ruxx

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 8
    • Профил
За форума тук.
« -: Март 01, 2019, 12:12:47 pm »
Ще си кажа личното мнение защо този форум стигна до тук, т. е. до никъде.
Според мен основната причина е неправилния фокус още от самото начало!
В този форум се наблягаше на роботиката в стил "детска радост" и напълно естествено потребителите му като пораснаха престанаха да се интересуват повече.
Ако форумът се беше насочил още в началото към промишлените роботи - тогава може би по щеше да има шансове да оцелее. Ето например като търся с yandex в руското пространство за форум по роботика ми дава като първи резултат това:
http://robotforum.ru/forum/
Може да проверите, че в този форум има цял раздел за промишлени роботи и няма нито за сумо нито за следене на линия...

bateAz

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 187
    • Профил
Re: За форума тук.
« Отговор #1 -: Март 05, 2019, 02:05:26 pm »
Уви, човекът е МНОГО прав ...
Не може да не може

Венцислав Караджов, 61 год.

spp

  • Global Moderator
  • *****
  • Публикации: 414
    • Профил
    • http://robotics.cnc-bg.net/
Re: За форума тук.
« Отговор #2 -: Март 15, 2019, 03:47:35 pm »
Здравейте,
Не не съм съгласен с това мнение.Форумът беше създаден от любители,които искаха да споделят своите идеи и конструкции.
Той няма за цел да работи на професионално ниво.Поне никога не е било обсъждано.Нека да каже и Ясен.
Целта му беше да обхване широк кръг любители.Проблема е друг и той е повсеместен.
Не съм убеден,че и  форум касаещ промишлените роботи,ще е по-оживен.За тях специалистите в България са още по-малко.
Много по-лесно е да четеш и мечтаеш,отколкото да създаваш и твориш.
Проблема,че това е хоби ,което изисква познания в множество области(даже и за хоби) отделно се изисква и доста инструменти и умения за работа с тях.
Голяма част от хората ги нямат и не им се занимава да ги набавят и да се научат да боравят с тях.
Видно е от последните постове,които са само и единствено за програмиране.Един робот не е само програмиране.Той е механика,пневматика,електротехника,програмиране и т.н.
Моето мнение е ,че това спира много от хората.Просто не им се занимава!
« Последна редакция: Март 15, 2019, 04:06:34 pm от spp »
Слави Петков
София 49г

ruxx

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: За форума тук.
« Отговор #3 -: Март 16, 2019, 06:05:26 pm »
Основният проблем е липсата на причинно следствената връзка. Ето например програмираш, то получаваш заплата от службата си. Това, че нещата се дължат на това, че хората не им се занимава - ами аз тук не съм съгласен. Ето например форума за моделистика modelistika.bg не е особено активен, но е сравнително жив. Там също има намиране на материали, лепила, моторчета, дистационна и т. н., но това не отказва хората. Просто защото като направиш самолетче, то след това изпитваш естетическа наслада докато го управляваш. Тук направиш роботчето, тестваш го един два пъти и дотук - много труд за два теста. Не е като самолетчето да го летиш често когато ти се поиска...