Автор Тема: проблем с програмирането на atmega88  (Прочетена 4773 пъти)

boiancho

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 1
    • Профил
проблем с програмирането на atmega88
« -: Ноември 20, 2016, 10:52:50 am »
Здравейте нов съм в тази област но се запалих покраи програмата horizontautomatics
Направих си няколко проекта за atmega8 който работят на симолация с proteus и наживо
на платка. Програмирам с poniprog и нямам проблем с atmega 8.Реших да ползвам atmega 88
и програмата взе да дава грешка че не може да я прочете  refrech  abord   ......... Пробвах друга
пак нова 88 но пак същото сложих 8 няма проблем .Като от менюто си избирам 8 или 88 .
Къде греша?

Dimitrov

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 141
    • Профил
Re: проблем с програмирането на atmega88
« Отговор #1 -: Декември 25, 2016, 07:56:08 pm »
Понипрог е малко дървена програма преди доста време я ползвах за четене и запис на памети от серията 24ХХ и стигнах до извода че си ги подбира както тя реши. От 5 чисто нови памети 2416 си харесва 3 който записва и 2 който не . Какъв програматор ползваш?  През USB или RS,LPT ? Бих ти препоръчал програматора на елимех за атмел през усб (който може да си купуш готов от магазинната им мрежа  за около 20 лева или да си направиш сам по писания в интернет за цена горе долу 10 лева , зависи колко е спешно ) и една програмка която открих лутайки се като теб. Нарича се  "khazama avr" потърси с гугал. Лично съм я пробвал с повечето тинита и меги на атмел и не съм имал проблеми.
Надявам се да съм бил полезен.
Георги Димитров / Стара Загора

Да пишеш на български с латиница е все едно да пишеш с лайна на стената - чете се, но не е красиво