Автор Тема: Практика (око да види,ръка да пипне)  (Прочетена 34104 пъти)

Dido_net

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 101
    • Профил
Практика (око да види,ръка да пипне)
« Отговор #15 -: Септември 13, 2007, 08:36:39 pm »
Ще пробвам! Ако диодите изгорят... здраве да е :)
Деян Димитров / гр. Хасково / 16г.

mohaha

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 233
    • Профил
Практика (око да види,ръка да пипне)
« Отговор #16 -: Септември 13, 2007, 08:56:25 pm »
Внимавай да не изгори нещо от ПЦ-то, а за диодите лесно...
Страхил, 18 год. гр. Монтана

INF1n1t

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 139
    • Профил
Практика (око да види,ръка да пипне)
« Отговор #17 -: Септември 13, 2007, 10:09:40 pm »
То май затова е най-хубаво да се направи тестер за такова нещо. Може даже да се ползва оная платка с дупчици...breadboard, не знам точно какво си, за да се пробват елементите първо и после да се слагат на други места.
Иван Занев - град София

mrcpuinstructor

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 4
    • Профил
Практика (око да види,ръка да пипне)
« Отговор #18 -: Януари 08, 2010, 06:52:57 pm »
Тъй като в темата се дискутират по-основни неща, мисля че ще е интересно и полезно по-начинаещите да направят един опит, ако имат желание и възможности:

Преди време стана така, че свързах 2 крушки - едната с по-малка, а другата с 2-4 пъти по-голяма мощност; първия път - последователно, 2-я път паралелно. И в първия случай останах много изненадан от резултата - по-маломощната крушка светеше по-силно  :lol: Нека по-начинаещите да опитат да си обяснят как става това  ;)
Светозар Георгиев, 25 г., Пловдив

VladimirYordanov

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 2
    • Профил
хвала
« Отговор #19 -: Февруари 08, 2010, 08:46:07 pm »
mrcpuinstructor,  нещо хвалиш ли се ?!? Аз пък в първи клас сложих бобче в мокър памук и то поникна.
Браво на spp  че си е губил времето така подробно да сподели опита си, едвали другаде ще се намери нещо подобно на Български.
А ти самохвалко явно не си за този форум

hunter

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 638
    • Профил
Практика (око да види,ръка да пипне)
« Отговор #20 -: Февруари 08, 2010, 09:34:14 pm »
mrcpuinstructor веднага ти казвам че само като ти прочетох началото на поста а то беше няква глупост от рода щом ще се учиме на ..... и не си направих труда да продължа. Искам да ти споделя че повечето хора тука влизат за да научат и изградят нещо, това че може би ти си наясно с някой неща не означава че и другите трябва да са. Никой не се е родил научен идеята на този форум е да се убеденим да помагаме както можеме било то съвет опит и тн. имено за това spp един от хората тук на когото форума а и много от посетителите му дължът много за хубавите теми и ред други неща. Ако искаш да се докажеш или изтъкнеш по добре направи нещо и поствай или вобще не си играй да бъзикаш тънко постовете на хора който тук се уважават и са дали доста от себе си както споменах дано се вслушаш в това.
Цвятко Цветков/ Бургас

http://www.youtube.com/watch?v=I1y67hzRWQY&feature=related

mrcpuinstructor

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 4
    • Профил
Практика (око да види,ръка да пипне)
« Отговор #21 -: Август 10, 2010, 08:06:35 pm »
Цитат на: "VladimirYordanov"
mrcpuinstructor,  нещо хвалиш ли се ?!?


Цитат на: "hunter"
mrcpuinstructor веднага ти казвам че само като ти прочетох началото на поста а то беше няква глупост от рода щом ще се учиме на ..... и не си направих труда да продължа


Не, не се хваля - съжалявам, че е провучало така  :oops: Целта ми беше да предизвикам размисъл по темата, защото според мен точно това е начина човек да научи нещо ново - като експериментира и сам, и като се опитва да разреши една или друга загадка  ;)

Съжалявам, че е прозвучало така - казвам го с най-добри намерения и благодаря и на двамата, че ме критикувате  ;)
Светозар Георгиев, 25 г., Пловдив