Автор Тема: Схема на зарядно.  (Прочетена 5060 пъти)

diqn_007

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 5
    • Профил
Схема на зарядно.
« -: Юли 16, 2015, 03:03:58 pm »
Незнам дали тази тема е за тук, ако не е се извинявам и нека админите я прехвърлят където трябва. Та сега съм си създал един проект , имам един джип с дистанционно управление , но е с обикновени батерий и искам да му сложа литиево-йонни трябва да заместват 4х1,5 волта батерий и бях до един магазин за ел. материали и споделих с магазинерката , но и казах ,че ми трябва и зарядно и тя ми каза да си намеря схема и да отида да и я покажа и тя да ми даде нужните елементи , а в интернет излизат хиляди схеми и незнам коя е вярната .. Ако някой може да ми помогне или има друга идея нека пише..

yasko

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 484
    • Профил
Re: Схема на зарядно.
« Отговор #1 -: Август 02, 2015, 10:37:48 am »
Здравей,
Мислил ли си за варианта да ползваш NiMH АА батерии като алтернатива? По-достъпни са и има готово зарядни.
Литиевите батерии не са толерантни към грешки и ако ги презаредиш има опасност да се запалят. Като цяло мисля че не са подходяши за начинаещи.
Може да видиш тази тема  за информация: http://www.robotics-bg.com/discussion/index.php?topic=431.0
Ако все пак искаш да слагаш литиеви батерии ще трябва повече информация. Какво е максималното работно напрежение на този джип, т.е може ли да издържи 2 Li-Ion батери последователно (Umax=8,4V)? Какъв е максималния консумиран ток?

Ясен Паунски,  гр.София, 39 г.